KULTURNOV: PRVNÍ KONCERT PROJEKTU ZA KULTUROU VIRTUÁLNĚ

0

Ve čtvrtek 16. dubna večer oficiálně odstartoval projekt Za kulturou virtuálně (ZDE). Turnov opět ukázal, že je opravdu kulturním městem, že je zde velké kulturní podhoubí, a že se tu lidé jen tak nevzdávají. „Skutečným posláním kultury je dělat radost těm, kteří o to stojí,“ řekl úvodem prvního online přenosu ze sálu Střelnice jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek.

A jak dodal, tento projekt vznikl z potřeby povzbudit nás všechny v současné tíživé době, přenést ono podhoubí zdejší kultury do domácností. A není asi třeba zdůrazňovat, že jak ze strany vystupujících, tak ze strany KCT a společnosti Pamico Czech, která se stará o online přenos, vše probíhá zdarma. „Pokud byste ale chtěli pomoci, pošlete prosím peníze na nějaký dobročinný účel, třeba na účet Liberecký kraj sobě! Covid-19,“ dodal David Pešek.

Sál Střelnice před začátkem prvního online přenosu

Nejužší tým KCT potřebný pro online přenos: David Pešek, Romana Holubová a Karel Šírek

Turnovská kultura žije a přežije i pandemii koronaviru. Koncerty nyní budou pokračovat zhruba jednou týdně. Už příští čtvrtek 23. dubna se můžete těšit na vážnou i lidovou hudbu v podání Evy a Bohuslava Lédlových a jejich přátel. „Zájem mezi turnovskými muzikanty je velký, jsme moc rádi, že můžeme pomoci zlepšit lidem náladu alespoň tímto způsobem. Samozřejmě se těšíme, až budeme moci opět na koncertech a divadelních představení přivítat diváky naživo. Intenzivně nyní připravujeme program Turnovského kulturního léta a také promítání letního kina – oboje za přísných hygienických omezení. Doufám, že akce budou moci proběhnout,“ přeje si David Pešek.

Přežije-li kultura, přežije národ, je napsáno na billboardu zavěšeném v průčelí balkonu turnovské Střelnice. Ta slova platí! Proto patří poděkování všem v KCT za projekt, který je tím nejlepším lékem proti depresím a chmurným náladám, které v současné době mnoho lidí sužují. Společně to dáme!

Duo BigBand

David Pešek vítá účastníky online přenosu

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.