Druhý potvrzený případ koronaviru v Turnově, radnice rozdává lékařům respirátory

0

Ve středu 25. března byl starosta města informován Krajskou hygienickou stanicí v Liberci o druhém případu výskytu koronaviru na území města. „Jedná se o ženu, která má úzkou vazbu na předešlý případ výskytu v našem městě. Je prováděno epidemiologické šetření kontaktů,“ sdělil starosta Tomáš Hocke.

Z dostupných oficiálních zdrojů na internetu mají 4 z 5 nakažených mírnější průběh onemocnění a jsou léčeni doma, onemocnění se projevuje stejně jako viróza. Můžeme potvrdit, že zdravotnický systém v Libereckém kraji je připraven postarat se o pacienty s těžším průběhem onemocnění.
„Měli bychom počítat s tím, že za měsíc nebo dva můžeme onemocnět, to je přirozené a zřejmě bude vývoj tímto směrem postupovat. Chránit se musí ti nejvíc zranitelní, senioři nad 65 let a chronicky nemocní,“ doplnil Hocke.
Nemocní, kteří potřebují hospitalizaci, budou odváženi do nemocnice v Liberci na infekční oddělení.
„Nařízená restriktivní opatření mají zpomalit průběh pandemie, ale stejně se budeme muset ve společnosti promořit. Chovejme se prosím všichni rozumně, zachovejme si optimismus,“ vyzval občany starosta Tomáš Hocke.
V Libereckém kraji je celkem 18 nakažených, což je nejméně ze všech krajů České republiky.

Město Turnov také nakoupilo ze svých prostředků 400 respirátorů, které byly předány do Domova důchodců Pohoda, hasičům, městské polici, úředníkům radnice, do supermarketů a na benzinové pumpy. „Postupně se snažíme materiál předávat i lékařům. Při obvolávání jsme však často narazili na nefunkční telefonní kontakty,“ říká místostarostka Petra Houšková. Ta vyzývá lékaře z Turnova, kteří nebyli kontaktováni a mají zájem o respirátory či dezinfekci, aby volali na Městskou policii Turnov, která je zahrne do seznamu.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Související články (celkem 220)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.