Varianta omikron již tvoří 80 % nových případů covid-19 v rámci kraje

0

Na tiskové konferenci po dnešním jednání Krizového štábu Libereckého kraje zaznělo, že všechny krajské složky se připravují na nástup varianty omikron, která nyní v rámci kraje činí kolem 80 % nových případů nákazy. Jak bude přibývat počet nakažených, mohou být problémy na některých pracovištích, zejména ve zdravotnictví a v sociálních službách, kraj připravuje variantní řešení jízdních řádů hromadné dopravy. Prioritou budou spoje do škol a do zaměstnání. Největším zdrojem nákazy jsou stále školy, aktuálně je v rámci kraje v karanténě 25 tříd a uzavřeny jsou tři školy.
Počet hospitalizovaných klesá, k dnešními dni je jich v krajských nemocnicích dohromady 100, předpoklad je, že u očkovaných bude mít varianta omikron lehčí průběh. Podle posledních informací ale přibývá dětí s horším průběhem nákazy.
K 16. lednu bylo v Turnově evidováno 180 nakažených s covid-19, v Rovensku pod Troskami 11, Příšovicích 20, Tatobitech 2, Přepeřích 32, Ohrazenicích 26 a v Malé Skále 16. Liberec hlásí 1 135 a Jablonec nad Nisou 431 nakažených.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.