KNL OTEVŘELA STACIONÁRNÍ ODBĚROVÉ MÍSTO PRO PACIENTY S PODEZŘENÍM NA NÁKAZU KORONAVIREM

0

Krátce po poledni ve středu 18. března zprovoznila Krajská nemocnice Liberec (KNL) ve svém areálu u bývalých autodílen v Husově ulici odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. To bude k dispozici pouze pro pacienty, které k odběru určila Krajská hygienická stanice Libereckého kraje (KHS LK).

Pacient, kterého pro odběr biologického vzorku pro laboratorní test na nákazu koronavirem, indikuje KHS LK, má přijet autem do areálu nemocnice, zaparkovat ve stanu, do kterého za ním přijde zdravotník v ochranném obleku. Ten otevřeným okénkem odebere biologický vzorek, předá jej k laboratornímu vyšetření a pacient může odjet. Dochází tím k úspoře času a také minimalizaci případných rizik.

„Děkuji Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje za zapůjčení stanů, ve kterých odběry provádíme. A děkuji také všem kolegům, kteří v neuvěřitelně krátké době stanoviště vybudovali,“ řekl MUDr. Richard Lukáš, generální ředitel Krajské nemocnice Liberec (KNL), a dodal: „Věřím, že společnými silami tuto nelehkou situaci zvládneme.“
„Je to pro mě dobrá zpráva. Zvýší se tím kapacita pro testování všech osob, které určí jako potenciální nakažené Krajská hygienická stanice Libereckého kraje. Děkuji všem za spolupráci, a to zejména krajské nemocnici, hygieně a hasičům,“ dodal hejtman Martin Půta.

Dosud odběr vzorků pro laboratorní testy pacientů s podezřením na koronavirus zajišťovaly dvě mobilní posádky KNL ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje. Vybudováním stacionárního odběrového místa KNL vychází vstříc požadavku Krizového štábu KNL.
Liberecký kraj i KNL připomínají občanům, že stacionární odběrové místo je k dispozici pouze pro pacienty, které k odběru indikovala Krajská hygienická stanice Liberec. O případných změnách bude informovat KNL či kraj.

Večer 18. března má Liberecký kraj celkem čtyři osoby nakažené koronavirem, což je nejméně ze všech krajů v republice.

Změna přímých telefonních linek ke koronaviru:
* Krajská linka ke koronaviru 485 226 999 je v provozu denně 8.00—20.00 hodin.
* Krajská hygienická stanice zřídila další dvě linky: 485 253 148 a 485 253 132, které jsou v provozu v pondělí až pátek od 7.00 do 21.00 hodin.
* Speciální informační linku pro živnostníky a podnikatele v souvislosti s nouzovým stavem vyvolaným pandemií koronaviru zřídilo ministerstvo průmyslu a obchodu na tel. 224 854 444.

(TvA s využitím TZ KNL a LK)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.