Zasedal Krizový štáb Libereckého kraje, kraj eviduje dva nakažené

0

Hodinu po poledni se dnes sešel Krizový štáb Libereckého kraje, který se na svém jednání věnoval dalším opatřením v rámci regionu, která vychází z nouzového stavu a k němu postupně vycházejících nařízení.

Krizový štáb řešil nedostatek ochranných pracovních pomůcek. „Je neudržitelné čekat dalších šest dnů na dodávky ochranných pomůcek. Nyní jsme dostali tři tisíce kusů respirátorů, což bohužel nestačí. Musíme chránit zejména všechny, kteří jsou takzvaně v první linii. Současné zásoby v nemocnicích a na záchranné službě Libereckého kraje stačí do úterý, maximálně do středy,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka. „Budeme proto hledat všechny cesty, jak si pořídit ochranné pomůcky sami,“ dodal k této problematice hejtman Martin Půta.
Na jednání samozřejmě zazněla potřeba zásobování seniorů průřezově v celém kraji. „V Liberci bude zásobování důchodců koordinovat Komunitní středisko KONTAKT Liberec, v okrese Česká Lípa se o zásobování seniorů postará Dobrovolnické centrum ADRA Česká Lípa a v okrese Jablonec nad Nisou a Semily to bude Český červený kříž Jablonec nad Nisou,“ dodal Pavel Svoboda, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.
Krizový štáb také řešil uzavření hraničních přechodů s Polskou republikou, které začne platit od nedělní půlnoci (kromě hraničního přechodu Harrachov–Jakuszyce).

V Libereckém kraji je evidován druhý případ nákazy novým typem koronaviru. Podle informací hygieniků jde o muže (ročník 1953) z Jablonecka, který se vrátil z lyžařského zájezdu v Itálii.
(Tva s využitím TZ LK)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.