Spolu se žáky základních škol se příští středu vrací také autobusová doprava

0

Jak zaznělo na tiskové konferenci po dnešním jednání Krizového štábu Libereckého kraje, od středy 18. listopadu se vrací do základních škol děti prvních a druhých tříd a s nimi se také vrací hromadná autobusová doprava ve standardním všednodenním režimu. „Je to včetně školních autobusů, i když víme, že zrovna žáky těchto tříd spíše do školy vozí rodiče, ale nemůžeme si dovolit, aby se děti třeba z nějakých okrajových míst do školy nedostaly, je to povinnost kraje tohle zabezpečit,“ řekl hejtman Martin Půta.
Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Vladimír Richter uvedl, že postupně klesá počet hospitalizovaných, kterých leží v krajských zdravotnických zařízeních s covid-19, nyní je to  294 osob. Dnešní den bylo také spuštěno tzv. autogenní testování v krajských sociálních zařízeních.
Klesl také počet pozitivně testovaných, podle ředitele Krajské hygienické správy Libereckého kraje Vladimíra Valenty je nyní zaznamenáváno 400 až 420 infikovaných denně, jednotlivá ohniska jsou i nadále v mateřských školách a v sociálních zařízeních. Liberecký kraj má nejmenší úmrtnost s covidem – 38 na 100 tisíc obyvatel (republikový průměr je 57).
„Nyní se bude postupně rozvolňovat, prosím prvňáky a druháky a jejich rodiče, aby hned příští týden neběželi ukázat babičce či dědečkovi jedničku, kterou dostali, ale raději jim zatelefonovali. Senioři jsou i nadále nejohroženější skupinou,“ dodal Valenta.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.