Počty nakažených klesají jen mírně, čeká se, co způsobí tzv. britská mutace viru

0

V Libereckém kraji bylo aktuálně očkováno 5 267 lidí, vesměs zdravotníků a seniorů v pobytových zařízeních.
„Pro další tři týdny bude prioritou druhé očkování těch, co byli v průběhu ledna očkováni poprvé a podle našich propočtů by se mělo dostat i na několik stovek seniorů nad 80 let,“ řekl dnes po jednání Krizového štábu Libereckého kraje hejtman Martin Půta. V dalších týdnech budou potom očkováni senioři v domech s pečovatelskou službou.
Očkovací centra v kraji budou spuštěna 1. března, je jich pět – Liberec, Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Semily a Jilemnice. Vše další, tedy i otevření dalších očkovacích center, závisí na počtu vakcín, které budou k dispozici. V nejbližší době bude bohužel jejich dodávka do České republiky snížena.
V Libereckém kraji je aktuálně s covid-19 hospitalizováno 316 lidí, počet pacientů v nemocnicích mírně klesá. Zdravotníků je nakaženo 273, i zde má jejich počet mírně klesající tendenci. Na mírném sestupu jsou i počty nově nakažených, v minulém týdnu jich bylo v průměru 300 až 500 denně. Každý den bohužel s touto diagnózou v kraji zemře sedm až 10 lidí.
S přihlédnutím k těmto faktům a také ke skutečnosti, že Českem se patrně začne šířit nakažlivější tzv. britská mutace viru, hejtman příliš neočekává, že by na jarní prázdniny mohlo dojít k otevření lyžařských areálů.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.