Očkovací centra a nová opatření vlády

0

Jak na tiskové konferenci po zasedání Krizového štábu Libereckého kraje v pondělí 22. února řekl ředitel Krajské hygienické stanice Vladimír Valenta, epidemická situace není dobrá, v kraji převládá tzv. britská mutace koronaviru, která je nakažlivější. Tvoří až 70 % všech nově pozitivních případů. Těch v kraji koncem února přibývá 500 až 600 denně, největší nárůst hygienici zaznamenali na Jilemnicku.

Podle hejtmana Libereckého kraje Martina Půty si kraj drží zásoby vakcín, aby mohlo dojít i na druhé očkování seniorů a zdravotníků. V pondělí 22. února začalo v kraji fungovat pět očkovacích center. „Prosíme seniory nad 80 let, kteří dosud nedostali termín na očkování, aby zkusili opět projít procesem registrace. Máme volné termíny, což neodpovídá původnímu počtu zaregistrovaných,“ uvedl hejtman. Jak to vypadá v očkovacím centru v Liberci, se můžete podívat na https://youtu.be/qJ5W-v0oCJw.
Od března by mělo očkovací místo fungovat i v turnovské nemocnici.

Jak dále zaznělo, v Krajské nemocnici Liberec ubývá lůžek intenzivní péče, některé pacienty bylo již nutné přeložit do nemocnic v jiných krajích, není ani vyloučena možnost domluvit hospitalizaci nemocných s covid-19 v sousedním Německu.

Od čtvrtka 25. února platí povinnost nosit respirátor FFP2 na místech s větší koncentrací lidí (alternativa jsou dvě standardní roušky). Jak to bude s pokračováním nouzového stavu v březnu a jestli se vrátí některé děti a studenti do školy a kdy, zatím rozhodnuto nebylo.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.