ZÁPIS DO KRONIKY: HISTORICKÉ ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

0

Ve čtvrtek 30. dubna vpodvečer se konalo v turnovské Střelnici první (a možná, že i poslední) veřejné zasedání městského zastupitelstva v době nouzového stavu. V březnu se zastupitelé nesešli, o to více bodů na ně tentokrát čekalo. Prostor velkého sálu byl speciálně upraven, zastupitelé seděli každý u vlastního stolu ve dvoumetrových rozestupech, všichni samozřejmě s rouškami.

Úvodem zastupitelé projednali memorandum s TSC Turnov. Sportovní hala u nádraží potřebuje rekonstrukci a úpravu okolních prostor. Podle zastupitele Miroslava Reichla si Turnov II opravu haly z 80. let minulého století zaslouží, v sezoně zde v průběhu jednoho dne sportuje kolem 450 lidí. Tělovýchovně sportovní klub (TSC) v případě spoluúčasti města na rekonstrukci bude v budoucnu souhlasit s převodem haly na město.

Zastupitel Tomáš Špinka navrhl nový bod jednání, a sice zapojení města do potřebné rekonstrukce stropu Sokolovny ve Skálově ulici. V dalším bodě zastupitelé souhlasili s návrhem starosty Tomáše Hockeho na vybudování hloubkového vodovodního řadu, který přivede vodu ze starého vodovodu od nemocnice do parku u letního kina. Zastupitelé projednali letošní první rozpočtovou změnu, která reaguje na budoucí vážný ekonomický propad související s epidemií koronaviru, dále potom schválili rozdělení dotací spolkům a organizacím.

Zjitřená byla debata o kontrole dotace města do oblasti sportu. TJ Sokol Turnov prostřednictvím svého starosty Milana Hejduka nesouhlasí s výší příspěvku, cítí se být poškozen. Nakonec tuto stížnost má projednat kontrolní výbor města.
Závěr zasedání patřil návrhu nových stanov Vodohospodářského sdružení Turnov z pohledu města. To v návrhu požaduje mj. místo stávajících tří zástupců v Radě VHS šest, resp. větší podíl větších měst. V tomto směru, jak na zasedání zaznělo, je domluven společný postup s městem Semily. Nové stanovy, nebo jejich úpravu, ale musí schválit všechny členské obce.

K zasedání zastupitelstva se ještě vrátíme.

Snímky jsou z jednání turnovského zastupitelstva 30. dubna 2020

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.