SEDM EKONOMICKÝCH OPATŘENÍ MĚSTA TURNOVA V RÁMCI PANDEMIE COVID-19

0

1. Odpuštění nebo odklad platby nájmu živnostníkům, malým a středním podnikatelům.
Pro drobné živnostníky, malé a střední podnikatele znamená stávající vládní opatření existenční problém. Město proto nájemníkům nebytových prostor v majetku města nabízí odklad platby nájemného u nebytových prostor v majetku města po dobu tří měsíců a prodloužení splatnosti do 31. 12. 2020, a to bez účtování poplatků z prodlení.

2. Odklad platby nájemného v městských bytech.
Lidé žijící v městských bytech jsou většinou lidé s nízkými příjmy, senioři, lidé pracující manuálně nebo v domácnosti, kteří jsou často závislí pouze na jednom příjmu v rodině. Právě na ty dopadnou vládní nařízení a ekonomická recese nejvíce. Město proto nájemníkům klasických nájemních bytů (nikoli bytů zvláštního určení) umožní odklad platby nájemného včetně služeb na dobu tří měsíců. Možnost uhradit nájemné za tyto měsíce bude prodloužena do 31. 12. 2020, a to bez účtování poplatků z prodlení.

3. Pokračování v investičním plánu na rok 2020.
Město Turnov je díky svým investičním aktivitám významným „investorem“ a „zaměstnavatelem“ v regionu. Díky odpovědnému hospodaření minulých let může město i nadále pokračovat v investičním plánu na rok 2020. Investiční akce města vnímáme jako stimulační opatření v rámci hospodářství celé republiky.
Největší investiční akce roku 2020: Dokončení rekonstrukce Nádražní ulice a Přepeřské, zahájení rekonstrukce ČOV společně s VHS Turnov, výstavba Alzheimer centra (Domov se zvláštním režimem), modernizace základních škol, rekonstrukce ZŠ Mašov, MŠ Zborovská – nové oddělení pro děti do 3 let, polyfunkční dům – objekt Fokus, rekonstrukce ulice Boženy Němcové, bytová zóna Hruštice – 7. etapa, Vesecko – realizace chodníku a křižovatky, rekonstrukce ulice Komenského, autobusová zastávka Lidl, gymnázium – výměna kotelny.

4. Městská autobusová doprava zdarma (do odvolání).
Z důvodu prevence proti koronaviru a ochraně řidiče i cestujících jezdí městská autobusová doprava v Turnově od 16. 3. do odvolání zdarma. Předpokládaný termín je do konce krizových opatření.

5. Parkovné zdarma (do odvolání).
Parkování zdarma platí na placených parkovištích v Turnově od 26. března 2020.

6. Zkrácení provozního příspěvku příspěvkovým organizacím a obchodním společnostem.
Na základě předpokládaného snížení daňových příjmů města v roce 2020 upozorňujeme ředitele příspěvkových organizací a jednatele obchodních společností na předpokládané snížení provozního příspěvku o 7 % (mimo Zdravotně sociální služby Turnov).

7. Podpora živnostníků a drobných podnikatelů v době mimořádných opatření a zvýšení informovanosti města.
Město Turnov se snaží na webových stránkách města propagovat seznam prodejen a provozoven, které jsou pro občany v Turnově v nouzovém stavu v provozu. Zároveň město Turnov spustilo nový informační nástroj – mobilní rozhlas.

Schváleno Radou města Turnova.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.