Nové stacionární odběrové místo…

0

…pro pacienty s podezřením na koronavirus začalo fungovat v Jilemnici, připraveni jsou také v České Lípě a v Jablonci nad Nisou. Již nějaký čas funguje odběrové místo pro pacienty, jež jsou podezřelí z nakažení koronavirem, v areálu Krajské nemocnice v Liberci. Dnes zahájilo provoz odběrové místo v Masarykově nemocnici v Jilemnici, které bude fungovat denně včetně víkendu od 9.00 do 11.00 hodin.
Na odběry jsou také připraveny v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa a v Nemocnici s poliklinikou Jablonec nad Nisou. „Zatím nám chybějí testy a ochranné pomůcky. Jakmile budou, začnou odběrová místa fungovat,“ přiblížil MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.
Tyto odběrové centrály jsou určeny pro pacienty, jimž nákazu indikovali všeobecný praktický lékař nebo praktický lékař pro děti a dorost, popřípadě ošetřující lékař poskytovatele lůžkové péče, epidemiolog KHS či ambulantní specialista – pneumolog.
V Liberci a Jilemnici, kde jsou odběrová místa nyní v provozu, se jedná o venkovní stany. Provoz funguje následovně: Pacient může přijet autem do odběrového místa v areálu nemocnice a zaparkovat ve stanu, do kterého za ním přijde zdravotník v ochranném obleku. Ten otevřeným okénkem odebere biologický vzorek, předá jej k laboratornímu vyšetření a pacient může odjet. Dochází tím k úspoře času a také minimalizaci případných rizik. Odběrová místa jsou v areálech nemocnic označena jasnými směrovkami.
(TZ LK)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.