Liberecký kraj má rekordní počet nakažených s covid-19 za jeden den

0

V pátek 12. března bylo v Libereckém kraji zaznamenáno 987 covid pozitivních, což je rekordní číslo za celou dobu pandemie. Jak úvodem dnešní tiskové konference po jednání Krizového štábu Libereckého kraje uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta, v těchto dnech si připomínáme první výročí boje proti koronaviru a on doufá, že druhé výročí již slavit nebudeme!
Cesta je ale ještě dlouhá. V Libereckém kraji je aktuálně hospitalizováno 500 pacientů s covidem, nemocnice v Jablonci nad Nisou a v České Lípě si již sáhly na strop svých možností, v rámci KNL ještě několik volných míst zbývá. Necovidová péče je omezena pouze na akutní případy. Kraj zatím nicméně nevyužil institutu povinné pracovní povinnosti. Zdravotníkům v nemocnicích pomáhá 38 zdravotních sester z ambulancí, 23 vojáků, 21 hasičů a čtyři policisté.
Pozitivní zprávou je, že v kraji již bylo vyočkováno na 40 tisíc dávek, mohlo by to být i víc, kdyby byl dostatek očkovacích vakcín. Aktuální nárůst počtu nakažených je dán testováním ve firmách, v tomto týdnu by ale počty nakažených měly začít stagnovat a poté začít mírně klesat.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.