Nouzový stav skončí 17. května, vláda o prodloužení žádat nebude

0

V Česku je v pondělí 11. května 8 136 potvrzených případů covid-19. Celkem 281 lidí zemřelo, 4 602 se jich uzdravilo. Liberecký kraj hlásí 198 nakažených, čtyři lidé zemřeli a 153 se jich uzdravilo. V okrese Semily je evidováno 36 případů.
Nouzový stav v naší zemi má skončit 17. května, vláda pravděpodobně již nebude o prodloužení žádat. Roušky by už mohly být povinné jen v uzavřených prostorách.

Současně dochází k dalšímu rozvolňování přijatých opatření:
* Od pondělí 11. května mohou být otevřeny všechny provozovny v obchodních centrech, provozovny nad 2 500 m², které nejsou v nákupních centrech, zahrádky v restauracích, hospodách, bufetech, kavárnách, vinotékách, pivotékách (zároveň stále platí prodej přes výdejové okénko), holičství, kadeřnictví, pedikúry, manikúry, solária, kosmetické, masérské, regenerační nebo rekondiční služby, muzea, galerie, hrady, zámky, skanzeny (venkovní prostory), kulturní, společenské, sportovní akce, svatby a bohoslužby do 100 osob.
* Od pondělí 25. května budou otevřeny vnitřní prostory restaurací, bufetů, hospod, vináren, kaváren, pivoték, hotely a další ubytovací služby, nelicencované taxislužby, tetovací salony (piercing), divadla, zámky, hrady (vnitřní prostory), zotavovací akce pro děti do 15 let a vnitřní pavilony zoologických zahrad.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.