KULTURNOV 2017 HLÁSÍ: PROPOJENO!

0

Se začátkem školního roku padá vždy na město jakási tíseň. Prázdniny končí, léto je fuč a přichází podzim. I tato část roku se ale dá pojmout pozitivně. A jak nejlépe přivítat barevné listí a dlouhé večery? Oslavou turnovské kultury, kdy na jeden den odhodíme všechny škatulky a všichni se sejdeme na „Střeláku“.

Musica Fortuna

V sobotu 23. září se právě toto podařilo. Po loňském nultém ročníku Kulturnova tu letos byl ročník první. A protože se loni losovaly dvojice z různých odvětví nejen kultury ale i sportu, už jen proto, abychom zjistili, jak spojení dopadla, stálo za to na Střelnici zavítat.

První vylosované seskupení vystupovalo po půl třetí v kavárně KUS. Byli to Pepa Uchytil a Ondřej Halama. V deštivém odpoledni, které venku panovalo, bylo posezení u čaje při poslechu těchto hudebníků velmi příjemným zážitkem. Před Střelnicí tou dobou startoval BĚHTURNOV a ani nepřízeň počasí sportovce od závodu neodradila. Kdo dorazil s dětmi, mohl se v kině Sféra podívat na AD/HáĎata a jejich divadelní přestavení „Tatínku, ta se ti povedla“. Dalším zajímavým, až bizarním spojením, bylo vystoupení pěveckého sboru Musica Fortuna a turnovských judistů. Co ze začátku působilo velmi formálním dojmem, kdy se obě formace představily, pokračovalo do naprosto strhujícího závěru, ve kterém si sbormistr Čapek vyměnil nejen role, ale i oděv s vedoucím judistů. Že se tedy dá spojit i zdánlivě nemožné, nám oba spolky názorně předvedly.

Celým odpolednem provázelo hned několik moderátorů, kteří vždy upozornili, kam se nyní program přesouvá a co bude následovat, aby nikdo o nic nepřišel.

Turnovanka před Střelnicí

Protože bylo na Střelnici i hodně rodin s dětmi, pamatováno bylo i na ně. Ruda Hancvencl s neotřelým představením Robinson zaujal všechny věkové kategorie. Poté přišla na řadu opravdová smršť. Začalo to spojením The Boband a FD Band, pokračovalo vystoupením VIVAT RADNICE (starosta s oběma místostarostkami a Karel Jiroš) a gradovalo dále spojením FD Bandu a Lédl Jazz Q. Trošku vydechnout si lidé mohli při promítání filmu Skauťáci, ale opravdu jen na chvilku, protože ve velkém sále se již připravovalo další bizarní seskupení. Metal-rocková kapela Anarchia a divadelní soubor Čmukaři. Tvrdá muzika ve spojení s loutkovým videoklipem je něco, co se zkrátka musí vidět a těžko se dá popsat!
Po tomto dech beroucím maratonu všemožných seskupení přišla na řadu turnovská kapela Snap Call. Rock ‚n Roll Blues je sice definice, kterou najdete na internetu, pokud si tuhle kapelu vyhledáte, ale zdaleka ji nevystihuje dostatečně. Je to prostě muzika, co zvedá ze židle a má šťávu. Čtyři kluci z Turnova, kteří již dávno překročili hranice regionu. A protože stojí za to představit je blíž, přineseme vám na TvA i samostatný rozhovor, který nám poskytl frontman kapely David Hlůže.

Vystoupení Uchytil – Halama a spol.

Před devátou večerní přišlo na řadu poslední spojení dne. Dva oblíbené soubory Nakafráno a Čmukaři. Pro tento večer Načmukáno. Tradičně se tato parta postarala o zábavu, která byla plná satiry i přímých narážek na dnešní společnost. Závěrem nezapomněli přidat hymnu Kulturnova – TURNOV ŽIJE!

Po tomto vystoupení pak následovala hudební produkce kapely Tamdoletma a pak také velmi oblíbených Funk Corporation, kteří roztančili celou Střelnici. Ještě před tím ale probíhalo losování dvojic pro příští rok. Na koho se tedy můžeme těšit? Bude to Jazz kvintet Pepy Uchytila a The Boband, Turnovanka a Jazz-funk-rock Bangladéšo, Ondřej Halama a Waldovy Matušky nebo Magdalena Brožková a Společnost bloumající veřejnosti.

Rapující starosta Hocke spolu s místostarostkami

Letošní Kulturnov měl za cíl spojit všechna odvětví kultury a sportu, a to se povedlo. Různorodá uskupení všemožného charakteru vytvořila opravdu nezapomenutelné kousky. Velká poklona patří všem organizátorům, zvukařům, moderátorům… Zkrátka všem, kteří se podíleli na tom, aby mohla tato akce vzniknout.
Turnov žije! A těšíme se zase za rok!

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com
foto Karel Šírek (6) a Bohumil Jakoubě (2)

FD band

Anarchia

Snap Call

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.