Čísla nakažených aktuálně klesají, odpovědní ale s obavami vyhlížejí nástup omikronu

0

Jak úvodem tiskové konference po dnešním zasedání Krizového štábu Libereckého kraje sdělil hejtman Martin Půta, čísla nakažených koronavirem sice klesají, ale musíme vnímat, co se děje v západních zemích v souvislosti s novou mutací omikron, která se velmi rychle šíří a některé země se opět uzavírají. I v Česku patrně nová vláda oznámí nová opatření ještě před vánočními svátky. Hejtman proto občany požádal, aby se o svátcích chovali racionálně a vyhýbali se větším akcím zejména v uzavřených prostorách.
V současnosti prošlo očkováním 67 % obyvatel kraje, nově je spuštěno očkování dětí ve věku 5 až 11 let – systém se postupně nastavuje. O vánočních a novoročních svátcích se nebude očkovat v očkovacích centrech.
Aktuálně je s covidem-19 v rámci kraje hospitalizováno 192 lidí, většinově se jedná o neočkované, týdně je registrováno 786 nových případů na 100 tis. obyvatel, což je druhé nejvyšší číslo v rámci republiky, mezi největší ohniska i nadále patří školy, ubytovny a některé podniky; pozitivita PCR testů je kolem 30 %.
Aktuálně k 19. prosinci bylo v Turnově 283 nakažených. V Libereckém kraji jsou další tři potvrzené případy varianty koronaviru omikron – jedná o cestovatele, kteří se vrátili z afrických zemí.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.