Nouzový stav a jeho dopady na Turnovsko

0

Extrémní nárůst počtu nakažených covidem-19, který v přepočtu na tisíc obyvatel dělá z Česka druhou nejpostiženější zemi světa (první je Slovensko, v těsném sledu nás následuje Rakousko), donutil končící vládu k přijetí další opatření. Ta v první řadě vyhlásila od dnešní půlnoci na celém území Česka nouzový stav na 30 dní, který vládě umožní větší volnost v přijímání protiepidemických opatření. Restaurace musí mít zavřeno od 22.00 do 4.59 hodin. V nákupních centrech si musíte jídlo vzít s sebou. Vláda zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje kaprů a vánočních stromků. Na sportovních a kulturních akcích může být přítomno nanejvýš tisíc lidí. Společenských akcí, jako jsou večírky či plesy, se bude moci zúčastnit pouze stovka osob. (Pro připomenutí – nouzový stav byl poprvé vyhlášen vloni 12. března, podruhé 5. října – ten po několika prodlouženích platil až do 11. dubna 2021.)

Dopady na Turnovsko? Jak dnes v závěru veřejného zasedání turnovského zastupitelstva sdělil starosta Tomáš Hocke, během pátku by měla radnice rozhodnout o konání vánočních trhů, tak i nedělního rozsvěcení vánočního stromu na náměstí. Dalších kulturních či společenských akcí by se nová opatření dotknout nemusela, žádná z připravovaných kulturních a sportovních akcí tisícovku návštěvníků ani zdaleka nepřekoná.
Nicméně vzhledem k tomu, že vstup na akce je umožněn jen osobám očkovaným, nebo těm, kteří covid-19 již měli, je otázkou, když navíc všichni odpovědní apelují na minimální kontakty mezi lidmi, jestli na tyto akce vůbec někdo přijde…

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.