MUZIKANTI PODĚKOVALI ZDRAVOTNÍKŮM (VIDEO)

0

„Je to jednoduché, od své ženy jsem se dozvěděl, že v Liberci proběhl krátký happening jako poděkování zdravotníkům tamní nemocnice, tak jsem si řekl, že něco podobného by bylo dobré udělat i v Turnově,“ sdělil svoji motivaci k uspořádání malého koncertu pro zdravotníky turnovské nemocnice Jan Bílý, mj. frontman kacanovské kapely Waldovy Matušky.

Ve středu 14. dubna tak od 13.00 hodin v půlhodinovém koncertu u dolního vchodu do nemocnice vystoupily kapely De Bill Heads a Waldovy Matušky. Přihlížely zhruba dvě desítky zdravotníků. Ti koncert měli v rámci pauzy na oběd. „Koncert byl neveřejný, určený pouze zdravotníkům, případně pacientům, kteří se stejně jako další zdravotníci mohli dívat z okna, víc v této době prostě udělat nemůžeme. Moc děkuji všem, kteří se na přípravě této formy poděkování podíleli, od pracovníků nemocnice přes Kulturní centrum Turnov po obě zúčastněné kapely,“ shrnul Jan Bílý.

„Když mně organizátoři volali, že by v areálu nemocnice uspořádali krátký koncert jako poděkování zdravotníkům v této nelehké době, měla jsem velkou radost,“ řekla Eva Krejčí, hlavní sestra nemocnice Turnov. Jak dodala, personál nemocnice kvitoval tento nápad kladně, zdravotníci byli rádi, že si na ně někdo vzpomněl. „Každého dárku, který přijde z řad veřejnosti, si velmi vážíme,“ přiblížila Krejčí.
Podle ní sestry, lékaři i další personál nemocnice v posledním roce obstáli. Všichni se museli přizpůsobit novým náročným podmínkám, naučit se pracovat s novými ochrannými pomůckami, profesionálně reagovat na vzniklou situaci. „Asi nejhorší byl letošní únor, kdy jsme zápasili s britskou mutací koronaviru, hodně sester bylo nemocných, moc nám pomohly odborné učitelky zdravotnické školy, které naše sestry zastoupily. Patří jim velké poděkování, jako ostatně všem, kteří nám pomáhali a stále pomáhají, nyní třeba s provozem očkovacího a testovacího místa v nemocnici,“ uzavřela Eva Krejčí.

Areál nemocnice při krátkém koncertu

Organizátoři akce…

Zdravotníci turnovské nemocnice

Kapela De Bill Heads

Waldovy Matušky

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.