Poslední krizový štáb na téma covid-19. Střídá ho úplně jiné téma…

0

V pondělí 28. února se uskutečnilo poslední jednání Krizového štábu Libereckého kraje, jehož hlavním tématem byl covid-19. Jak suše poznamenal hejtman Martin Půta v narážce na dění na Ukrajině, nyní nás čeká řešení ještě několikanásobně obtížnější situace.
Nicméně, co se týká pandemie koronaviru: Počty nakažených klesají, stejně tak počty hospitalizovaných. Koronavir ale neodchází úplně, budeme se s ním muset naučit žít a doufat, že už žádná silnější varianta nepřijde. Jak zaznělo z úst ředitelky krajské hygienické stanice Jany Loosové, od začátku letošního roku bylo v rámci kraje registrováno 17 tisíc nakažených, u kterých byla nákaza potvrzena PCR testem.
Nyní dochází k dalšímu rozvolňování, od 1. března jsou povoleny návštěvy ve zdravotnických zařízeních, očkovací centra utlumují postupně činnost. Jejich počet bude regulován tak, aby zůstalo fungovat jedno v každém okrese (pro okres Semily to bude v Jilemnici).
Co se týká pomoci Ukrajině, od 1. března bude fungovat krajské koordinační centrum, kde by měli příchozí získat všechny zásadní informace pro pobyt v našem regionu včetně možností ubytování. Liberecký kraj předběžně očekává na svém území až několik tisíc uprchlíků z Ukrajiny.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.