Nemocnice v Libereckém kraji jsou připraveny na případný nárůst nemocných s covid-19

0

Jak na tiskové konferenci po zasedání Krizového štábu Libereckého kraje v pátek 11. prosince uvedl hejtman Martin Půta, aktuálně probíhá antigenní testování pedagogů v kraji – z 579 testovaných jich bylo pozitivních na covid-19 tři procenta. „Situace je těžká, trvá přes půl roku a bohužel ani v nadcházejících dnech a v době vánočních svátků si zdravotníci v první linii příliš neodpočinou, protože se dá očekávat opět nárůst hospitalizovaných,“ uvedl hejtman. Podle něco se dá čekat i nové zpřísnění současných vládních opatření. Hejtman také nastínil, že proběhla první jednání o strategii očkování populace v prvním čtvrtletí příštího roku. Na vládní úrovni se hovořilo o vlastním provedení očkování, o místech, kde bude očkování prováděno, a kým. Primárně se očkování podle hejtmana bude týkat především všech ohrožených skupin obyvatel.

Jak na tiskové konferenci uvedl radní pro zdravotnictví Vladimír Richter, v posledních dnech sice klesá počet hospitalizovaných na akutních lůžkách, stoupá ale počet lidí v následné covidové péči. „Nemocnice v Libereckém kraji jsou nicméně připraveny na další případný nárůst nemocných s covid-19. Chtěl bych vyjádřit podporu a poděkovat za nasazení všem zdravotníkům v první linii, doufejme, že se začátkem očkování v příštím roce se situace zlepší,“ dodal radní.
Jak doplnil ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimír Valenta, v tomto týdnu přibývá v rámci kraje zhruba 300 covid-19 pozitivních lidí denně. Liberecký kraj se tak již nachází v tzv. 5. stupni protiepidemiologických opatření. V rámci republikového průměru drží Liberecký kraj jedny z nejnižších čísel počtu zemřelých. Za ohniska nákazy nadále platí mateřské a nově i základní a střední školy.
Závěrem hejtman Martin Půta zdůraznil své přání, aby i v příštím týdnu zůstaly otevřené malé obchody a restaurace.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.