KULTURNOV 2021 HLÁSÍ: JSME PŘIPRAVENI!

0

V koronavirovém roce 2020 jsme měli připravený další bujarý večírek plný turnovské kultury. Ačkoliv jsme jej nakonec nemohli uskutečnit ani v limitované verzi v podobě venkovního happeningu, nic to nezměnilo na našem přesvědčení, že turnovská kultura žije a svůj svátek si zaslouží. Neuskutečněný program jsme proto oprášili, zjistili, že 80 % vystupujících je stále připraveno naskočit na opuštěná jeviště, a tak s velkou radostí a očekáváním představujeme nový Kulturnov.

Kulturnov 2021 se v prostorách KC Střelnice uskuteční v sobotu 9. října od 14.00 hodin a představí se vám na něm opět celá řada turnovských kapel, jako například Payya Matys a Tribal Force, Blues Rock Nonsens 1984 nebo What the Funk, premiéru na domácí půdě zde bude mít projekt Lent Moyo, za nímž stojí známý muzikant a zpěvák František Vokoun, frontman kapely The Boband. Připomeneme si ještě jednou neuvěřitelných 200 let od založení turnovské knihovny, a to formou výstavy a též křtu knihy, která při této příležitosti vznikla. Svůj projekt Textáže, tedy koktejl s texty z knížek a vyprávěním, představí stand up komik a spisovatel Petr Vydra, dojde i na oblíbenou Pohovku, jejímž hostem bude turnovský rodák, herec Václav Knop. Svůj veleúspěšný divadelní spektákl Kdekrademor uvede stále výraznější turnovský divadelní spolek Kámoš Drámoš. Na nejmenší návštěvníky Kulturnova se bude těšit Žlutá ponorka, která pro ně chystá svůj Klub her. V něm si děti i dospělí budou moci vyzkoušet nejrůznější moderní deskové hry, které prověří mimo jiné jejich motorické schopnosti, stejně jako paměť, postřeh či schopnost spolupráce. Dojde i na karetní únikovku!

Atmosféra při Kulturnovu 2019 (vloni se akce nekonala):

Letošní oslava turnovské kultury proběhne v den, kdy končí volby. Začínáme v okamžiku, kdy se uzavřou volební místnosti, což je vlastně ideální čas, protože v tu chvíli budou mnozí z nás napnutí a není nic horšího, než si nervózně kousat nehty o samotě někde u televize. Ať už výsledek voleb bude podle vašich představ, nebo ne, být na Kulturnovu se vyplatí, protože sdílený smutek je rázem poloviční, sdílená radost naopak dvojnásobná. Těšíme se na vás!
David Pešek, jednatel KC Turnov

Rámcový program – KULTURNOV 2021, KC Střelnice, sobota 9. října:
14.00 Big Band ZUŠ Turnov (velký sál)
14.00 start BěhTurnov (vstupní vestibul)
14.45 knihovna – zahájení výstavy (vstupní vestibul)
15.00 Blues-Rock Nonsens (velký sál)
15.00-17.00 Klub deskových her (zrcadlový sál)
16.30-17.00 Knihovna – vypravěči (kino Sféra)
17.00 Payya Matys (velký sál)
17.00 Čmukaři – pohádka (zrcadlový sál)
18.00 Eva Matylda Jiřičková – písničkářka (vstupní vestibul)
18.30 Pohovka (kino Sféra)
19.30 Lent Moyo
20.30 textáže Petra Vydry (kino Sféra)
21.15 Kámoš Drámoš – Kdekrademor (zrcadlový sál)
22.00 What The Funk (velký sál)
(Změna vyhrazena)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.