Pro děti záchranářů zůstane v kraji otevřených 19 škol

0

Přestože v nouzovém stavu jsou mateřské a základní školy uzavřeny, v Libereckém kraji jich zůstane mezi 4. a 10. lednem otevřených devatenáct. Slouží pro děti hasičů, zdravotníků či policistů, kteří působí ve službách integrovaného záchranného systému.
Mimoto se v nich budou vzdělávat děti, jejichž rodiče pracují na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností či na Krajském úřadu Libereckého kraje, popřípadě jsou pedagogy základních a středních škol, kteří zajišťují distanční výuku.
Rozhodnutí o tom, které školy zůstanou otevřené, vydal hejtman Martin Půta. Vládní usnesení dává za povinnost zajistit péči o děti od tří do deseti let, rozhodnutí hejtmana tuto věkovou hranici posunulo ještě výš a vztahuje se tak i na děti do třinácti let. Provoz škol je stanovený v rozmezí od šesti hodin ráno do osmé večerní, maximální počet dětí ve skupinkách je třicet.
„V současné složité době je to již poněkolikáté, co pro děti rodičů, kteří v nouzovém stavu pomáhají ostatním, zajišťujeme školní péči,“ prohlásil hejtman Martin Půta.
Kraj dlouhodobě klade důraz na ochranu pracovníků v sociální sféře i ve školství. Zastupitelé například schválili poskytnutí ochranných pomůcek zaměstnancům krajem zřizovaných středních škol a školských poradenských zařízení. Celkem se mezi personál dvaačtyřiceti organizací rozděluje přes 110 tisíc pomůcek za více než 5,2 milionu korun.
Do zařízení sociálních služeb zase Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje rozvezl z krajských zásob 100 tisíc respirátorů třídy FFP2 v celkové hodnotě 5,9 mil. korun včetně DPH. Zatím posledním přírůstkem do krajských zásob ochranných pomůcek je dodávka 10 tisíc respirátorů třídy FFP2 od firmy namu42 v ceně 590 tisíc korun včetně DPH.

Toto opatření se v Turnově týká škol:
Základní škola Turnov, Skálova 600 (pracoviště Alešova 1058)
Mateřská škola a Základní škola Sluníčko Turnov, Kosmonautů 1641

(Zdroj: TZ LK)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.