Blížíme se k vrcholu současné vlny epidemie

0

Aktuální situace vypadá optimisticky, podle všeho se nyní nacházíme těsně pod vrcholem současné vlny epidemie. Ještě několik dní by měla čísla nakažených stoupat, poté by mělo dojít k poklesu. Tato informace zazněla dnes na tiskové konferenci po jednání Krizového štábu Libereckého kraje.
Kraj zatím nemusel přistoupit na zásadní změnu v provozu hromadné dopravy vzhledem k počtu nakažených či karantén. Tato skutečnost nicméně trápí personál nemocnic, odloženy musely být některé zdravotnické výkony, ale ne kvůli výši počtu pacientů s covid-19, ale z důvodu chybějícího personálu (pozitivní, v karanténě, ošetřující doma blízkou osobu). Hospitalizováno je nyní v krajských zařízeních 112 lidí s nákazou.
Rozšířen byl počet míst, kde si lidé mohou nechat udělat PCR test, navýšena byla kapacita odběrových míst v krajských zařízeních, nově testovací místa otevřely i některé soukromé společnosti – viz např. dnes u zimního stadionu v Turnově.
Stále platí, že největšími ohnisky nákazy jsou školy, aktuálně je nejvíce nově nakažených z věkové skupiny 15-19 let, za kterou následuje skupina dětí 10-14 let.
K 30. lednu bylo v Turnově registrováno 453 nakažených s covid-19, v Rovensku pod Troskami 28, v Příšovicích 44.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.