Liberecký kraj patří stále mezi kraje s nejmenší mírou nákazy v republice

0

V pondělí 29. listopadu zasedal Krizový štáb Libereckého kraje. Hejtman Martin Půta informoval o omezení neakutní péče v páteřních nemocnicích kraje. Počty hospitalizovaných s covidem-19 stále rostou, byť je na tom Liberecký kraj stále nejlépe ve srovnání se zbytkem republiky. Nicméně se dá očekávat další nárůst, a to v situaci, kdy je zdravotnický personál již značně vyčerpán. Problém jsou čekací doby na PCR testy, které pramení z faktu, že laboratoře jsou na hraně kapacity. Vyhodnotit denně víc než dva tisíce testů v kraji z důvodu personální kapacity prostě nelze. „Jednáme ale s ostatními kraji, jestli by nám nemohli pomoci,“ uvedl hejtman.

Mezi další informace z jednání krizového štábu patří žádost směrem k veřejnosti, aby se lidé k očkování registrovali a nezatěžovali tak jako neregistrovaní očkovací centra (nárůst očkování je v našem kraji týdně o 40 %). Ředitel krajské hygienické stanice Vladimír Valenta informoval o výskytu tzv. jihoafrické mutace koronaviru v Libereckém kraji. Jednalo se o ženu, která přijela ze zájezdu z Namibie. Je v izolaci, průběh nemoci má mírný, hygienici vytrasovali všechny kontakty na území republiky.
Hlavní ohniskem nákazy jsou stále školy. Nákaza byla zaznamenána ve 13 mateřských školách, 55 základních a 23 středních školách v Libereckém kraji.

K 28. listopadu bylo v Turnově 275 nakažených s covid-19, v Liberci 1 900, Jablonci nad Nisou 635, Semilech 166, v Rovensku pod Troskami 29, Malé Skále 23 a v Příšovicích 31.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.