V Turnově je aktuálně 140 nakažených

0

Jak uvedl v pondělí 10. ledna po jednání Krizového štábu Libereckého kraje hejtman Martin Půta, počty nakažených covidem-19 mírně narůstají, všichni čekají, co přinese nová varianta omikron, která je podstatně nakažlivější než ty předchozí. Došlo proto k dohodě nemocnic na území kraje, aby laboratoře mohly zpracovat více PCR testů, kdyby přišla velká vlna nákazy. Týdenní počet nakažených na 100 tisíc obyvatel byl 462, což je třetí nejhorší číslo v republice.
I v Libereckém kraji již převládá varianta omikron, tvořila kolem 40 % všech nově nakažených. Hospitalizováno k 10. lednu bylo 125 nemocných s covidem-19, jejich průměrný věk byl kolem 50 let, v drtivé většině se jednalo o neočkované.
V Turnově bylo k 9. lednu celkem 140 nakažených, v Liberci 930, Jablonci nad Nisou 311, v Rovensku pod Troskami 11, v Příšovicích 9, v Přepeřích 17, v Tatobitech jeden a v Malé Skále 18.
Od pondělí 10. ledna se rozhodnutím vlády zkracuje izolace a karanténa na pět dní. Od 17. ledna budou firmy povinně testovat zaměstnance – včetně těch, kteří jsou očkovaní třetí dávkou.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.