Rozvolnění vládních opatření se nekoná

0

Co mělo platit tři týdny, bude platit pravděpodobně do Velikonoc a možná déle. Stále se nedaří zmírnit každodenní nárůst počtu nakažených osob koronavirem. Jak začalo testování ve firmách, někde infikovaných i přibývá. Nemocnice jsou stále plné na hraně kapacity.
Vláda proto od pondělí 21. března rozvolňuje jen něco málo ze stávajících opatření.
Dál platí zákaz cestování mezi okresy, pouze na vycházky a za sportem do přírody se můžete podívat za katastr své obce, resp. využít celého domovského okresu. K tomu ještě nově platí v zastavěné oblasti venku možnost sportovat bez roušky, nebude-li nikdo blíže než na dva metry. Na chaty a chalupy mimo okres však jet nelze, pouze se lidé mohou jednorázově ze svých rekreačních objektů vrátit domů.
Vláda navíc schválila další rozšíření povinného testování zaměstnanců. Nyní testují téměř všechny firmy, povinnost se vztahuje na všechny, které mají více než deset zaměstnanců, a na větší úřady. Nově se bude testovat i na menších úřadech, kde je méně než 50 lidí.
Vzhledem k prodloužení tvrdých opatření zřejmě požádá vláda o prodloužení nouzového stavu, který je zatím vyhlášen do 26. března.
Všechny školy, větší část obchodů a služeb zůstává i nadále uzavřeno.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.