V rámci dnešního otevření zmodernizovaného Centra psychiatrie v Krajské nemocnici Liberec proběhla také krátká tisková konference, jejímž tématem byla strategie očkování proti covid-19.
Hejtman Martin Půta zdůraznil, že vedení kraje se v posledních týdnech intenzivně zabývá strategií očkování populace proti covid-19. „Dnes jsme se setkali se zástupci páteřních nemocnic v kraji, zástupci záchranky, sociálního odboru krajského úřadu a s dalšími, kteří se na očkování budou podílet,“ uvedl hejtman. V současnosti již probíhá očkování zdravotníků v první linii, od února budou v kraji zřízena očkovací místa. Jedno bude v České Lípě, další v Liberci, v Jablonci nad Nisou na výstavišti, v Semilech a v Jilemnici v areálech nemocnic.
Od února do června budou očkováni zájemci zhruba v tomto pořadí: ostatní zdravotníci, nepostradatelní THP pro chod nemocnic, hospitalizované osoby 65+, chronicky nemocní, složky IZS, pedagogičtí pracovníci (7 435 osob), městská policie, věková skupina 65+ (89 906). Teprve poté přijde na řadu běžná populace.
Podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Richtera, který byl navíc jmenován koordinátorem očkovacích center, očkování brzdí nedostatek vakcín. V příštím týdnu by podle něho měl přijít na řadu také první domov důchodců – jako pilotní poslouží domov v libereckém Františkově.
Na nedostatek vakcín si postěžoval také primář infekčního oddělení KNL Adam Vitouš: „Máme zhruba 100 tisíc lidí, kteří spadají do první fáze očkování, reálně ale máme vakcínu pro pět tisíc zájemců.“
Generální ředitel KNL Richard Lukáš uvedl, že strategie očkování v Libereckém kraji je připravena velmi dobře, jednotlivá očkovací místa mohou začít fungovat zhruba do 24 hodin, celkem může být při dostatku vakcín v kraji denně očkováno až několik tisíc lidí. Kromě nemocnic by se do očkování měli zapojit praktičtí lékaři a ambulantní specialisté.
Zájemci o očkování se budou moci objednat v registračním systému, který má být v dohledné době spuštěn na internetu, ti, kteří nemají přístup na internet, budou moci využít služeb svých obvodních lékařů popř. obcí s rozšířenou působností.
Související články (celkem 175)
- MUZIKANTI PODĚKOVALI ZDRAVOTNÍKŮM (VIDEO)
- Počty nakažených v kraji klesají, úprava vládních opatření
- ROZVOLNĚNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ PLATÍ OD PONDĚLÍ, DO ŠKOL SE VRACÍ I ČÁST DĚTÍ NA TURNOVSKU
- Krajská informační linka k očkování bude o Velikonocích fungovat pouze o víkendu
- I v Libereckém kraji klesá počet nakažených; opatření vlády na Velikonoce
- Volné termíny na testování v Turnově
- Druhé Velikonoce v lockdownu
- Liberecký kraj vytvořil očkomapu, mapu očkujících praktických lékařů
- Vývoj epidemie v Libereckém kraji? Mírný optimismus
- Rozvolnění vládních opatření se nekoná
- Liberecký kraj má rekordní počet nakažených s covid-19 za jeden den
- Občané Libereckého kraje mohou přejíždět na PCR i antigenní testy do jiného okresu
- Liberecký kraj neschválenou vakcínou očkovat nebude!
- Mohli bychom být na vrcholu současné vlny epidemie
- Do očkování v kraji se nyní zapojí 145 praktických lékařů
- Očkování se v Libereckém kraji konečně rozeběhlo
- PRVNÍ DEN PROVOZU OČKOVACÍHO MÍSTA V TURNOVĚ
- V Libereckém kraji je nejvíc hospitalizovaných s covid-19 od začátku pandemie
- PRVNÍ DEN NOVÝCH OPATŘENÍ, POLICISTÉ KONTROLUJÍ PŘÍJEZD VOZIDEL NA TURNOVSKO