KRAJ JE NA OČKOVÁNÍ PŘIPRAVEN, CHYBÍ VAKCÍNY!

0

V rámci dnešního otevření zmodernizovaného Centra psychiatrie v Krajské nemocnici Liberec proběhla také krátká tisková konference, jejímž tématem byla strategie očkování proti covid-19.
Hejtman Martin Půta zdůraznil, že vedení kraje se v posledních týdnech intenzivně zabývá strategií očkování populace proti covid-19. „Dnes jsme se setkali se zástupci páteřních nemocnic v kraji, zástupci záchranky, sociálního odboru krajského úřadu a s dalšími, kteří se na očkování budou podílet,“ uvedl hejtman. V současnosti již probíhá očkování zdravotníků v první linii, od února budou v kraji zřízena očkovací místa. Jedno bude v České Lípě, další v Liberci, v Jablonci nad Nisou na výstavišti, v Semilech a v Jilemnici v areálech nemocnic.

Od února do června budou očkováni zájemci zhruba v tomto pořadí: ostatní zdravotníci, nepostradatelní THP pro chod nemocnic, hospitalizované osoby 65+, chronicky nemocní, složky IZS, pedagogičtí pracovníci (7 435 osob), městská policie, věková skupina 65+ (89 906). Teprve poté přijde na řadu běžná populace.

Podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Richtera, který byl navíc jmenován koordinátorem očkovacích center, očkování brzdí nedostatek vakcín. V příštím týdnu by podle něho měl přijít na řadu také první domov důchodců – jako pilotní poslouží domov v libereckém Františkově.
Na nedostatek vakcín si postěžoval také primář infekčního oddělení KNL Adam Vitouš: „Máme zhruba 100 tisíc lidí, kteří spadají do první fáze očkování, reálně ale máme vakcínu pro pět tisíc zájemců.“
Generální ředitel KNL Richard Lukáš uvedl, že strategie očkování v Libereckém kraji je připravena velmi dobře, jednotlivá očkovací místa mohou začít fungovat zhruba do 24 hodin, celkem může být při dostatku vakcín v kraji denně očkováno až několik tisíc lidí. Kromě nemocnic by se do očkování měli zapojit praktičtí lékaři a ambulantní specialisté.
Zájemci o očkování se budou moci objednat v registračním systému, který má být v dohledné době spuštěn na internetu, ti, kteří nemají přístup na internet, budou moci využít služeb svých obvodních lékařů popř. obcí s rozšířenou působností.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.