CHMURNÁ DOBA MÁ SVĚTLÉ CHVÍLE

0

Vietnamský majitel největšího obchodu v Rovensku pod Troskami na náměstí rozdává lidem ušité ochranné roušky, obec Kacanovy nechala do každého domu doručit provizorní ochranné roušky podle počtu obyvatel v nemovitosti, divil se jeden turnovský občan, který volal starostovi, že nemůže ven, protože nemá nic, co by použil na ochranu obličeje, a za hodinu mu byla dodána náhradní rouška. Je slyšet prosté příběhy, že pro lidi je samozřejmostí pomoci bližnímu s nákupem nebo vyřízením nejnutnějších věcí. Desítky lidí šijí náhradní roušky pro své blízké, město Turnov vyzvalo dobrovolníky, kteří by chtěli pomoci (ZDE).

Nepřekvapila humanitární organizace ADRA, která sdružuje lidi, kteří chtějí pomáhat s těmi, kteří potřebují pomoc. Ta už v minulém týdnu přišla s nabídkou, že zabezpečí nákupy pro seniory a lidi, kteří jsou nuceni trávit čas doma v karanténě a nemají jinou možnost. „Každý den ráno mají obětaví dobrovolníci umožněn rychlý nákup objednaných potravin v turnovském supermarketu Billa. Zboží pak okamžitě putuje k potřebným, někdy nákup opakujeme i během dne,“ říká Milena Čančíková, koordinátorka ADRY v Turnově, která mj. stojí i za provozem zdejších charitativních obchůdků.

Dobrovolníci z ADRY

Zatím v Turnově takto pomohli desítkám seniorů. A jak se postupně o této službě více ví, očekává se zvýšení zájmu, protože jsou mezi námi zejména starší lidé, kteří nikoho nemají, a buď ze zdravotních důvodů na nákup jít nemohou, nebo mají obavu ze současné situace.

„Zařizujeme nejen nákupy, ale lidé nás volají i jako infolinku, takže naši operátoři v call centru v Liberci jsou schopni poradit se základními otázkami kolem epidemie koronaviru. Milou formou ale odmítáme dovážku nákupů lidem, kteří jen nechtějí obtěžovat své děti, ale všichni jsou ujištěni, že jim obstaráme nákup v případě, že to opravdu prostřednictvím jejich blízkých nepůjde. Nově nastavenou máme spolupráci s lékaři, kteří využívají naši službu na zasílání e-receptů,“ doplňuje Milena Čančíková. Odpoledne dobrovolníci z ADRY pro seniory ještě v Lékárně U Terminálu obstarávají léky.

Své objednávky mohou senioři s uvedením jména a přesné adresy zavolat na telefonní číslo 605 254 555. A to každý všední den od 9.00 do 15.00 hodin. V případě, že bude telefonní linka přetížená, ozve se někdo nazpět. Objednaný nákup je doručen následující den.

„Z důvodu bezpečnosti bude nákup předán bezkontaktně. O celém postupu jsou zájemci detailně informováni v průběhu telefonického hovoru. Vše je také detailně popsáno na našich webových stránkách www.adraturnov.cz,“ dodává Čančíková.

Chcete pomáhat, stát se dobrovolníkem? Zde je formulář, který je potřeba vyplnit:
https://forms.gle/2W35TfRS2nE5kTLf9

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.