Další vlna rozvolnění od zítra

0

V pondělí 10. května vstupuje v platnost další vlna rozvolnění, počet nakažených s covid-19 stále klesá, proto se budou moc otevřít všechny obchody a do škol půjdou děti všech ročníků základních škol.

Obchody
Od pondělí 10. května otevře zbytek maloobchodu. Povinné budou v provozovnách respirátory či nanoroušky, platit bude též pravidlo jednoho člověka na 15 metrů čtverečních.

Služby
Obnoven bude provoz prakticky všechny typů služeb, otevřít mohou i třeba cestovní kanceláře. Na farmářských trzích se už může prodávat veškerý sortiment. Stále zavřené zůstávají bazény, fitness centra, dále pak restaurace, bary či ubytovací služby.

Školy
Na základních školách bude ve všech krajích a v obou stupních probíhat rotační výuka (týden ve škole, týden doma). Totéž platí i pro nižší ročníky víceletých gymnázií. Mateřské školy se otevřou pro všechny děti. Ve školách budou muset mít děti roušky a nadále se testovat, ve školkách nikoli.

Amatérský sport
Venku může sportovat maximálně 30 osob, uvnitř dvě osoby do 18 let.

Roušky
Od 10. května bude nutné nosit ochranu dýchacích cest ve venkovních prostorách již jen při setkání dvou a více osob vzdálených od sebe méně než dva metry, pokud nejde o členy jedné domácnosti. Uvnitř i nadále platí povinnost nosit respirátory.

K dalšímu rozvolnění by mohlo dojít 17. května. Mohly by se otevřít zahrádky restaurací a ubytovací služby.
(Zdroj: Novinky.cz)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.