Prohlížíte: Fotoreportáže

Fotoreportáže
 | 1 697 přečtení 0

BANDA Z ROUDNÝHO SLAVÍ 35 LET

Pořekadlo, že pachatel se vrací na místo činu, neplatí pouze pro kriminální živly. Svým způsobem se jím řídí i hudební uskupení, které jako jedno z mála ustálo věčné odcházení a přicházení a svým posluchačům dělá radost už hezkých pár let. V sále obecního úřadu v Přáslavicích kapela ROUDEN BAND vystoupila poprvé před 35 lety…

Fotoreportáže
 | 1 005 přečtení 0

REKORDNÍ NOC S ANDERSENEM

V pátek 31. března po 18. hodině vyrazil pohádkový průvod letošní v pořadí již sedmnácté Noci s Andersenem od knihovny na náměstí. V čele byli tradičně král s královnou za doprovodu Rytířů turnovského meče, mažoretek Perliček, Trubačů Českého ráje a všech letošních spáčů. Zúčastnilo se ho rekordních zhruba 750 lidí, převážně rodičů s dětmi.

Fotoreportáže
 | 973 přečtení 0

AMBICÍ MODRÉHO KOCOURA JE STÁT SE ZIMNÍM JIRÁSKOVÝM HRONOVEM!

22. ročník divadelního festivalu Modrý kocour proměnil Turnov v český ráj amatérského divadla. Šest dnů trvající přehlídka je druhým největším svátkem amatérského divadla v Česku. Už druhý rok po sobě festival navyšuje počet představení a láká čím dál tím více diváků. Do Kulturního centra Turnov na Střelnici a do městského divadla jich od 21. do 26. února zavítaly téměř dvě tisícovky.

Fotoreportáže
 | 1 259 přečtení 0

TISÍCOVKA LIDÍ PŘIŠLA NA MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU

Kdyby to neznělo trochu hloupě a možná i hanlivě, nejlepší charakteristika masopustu na Dlaskově statku by byla, že se jedná o profesionální akci. Přitom je to ale nejlepší označení. Profesionální není totiž pejorativní (hanlivé). Podle slovníku cizích slov značí profesionalita především odbornost. A to sedí. Poprvé turnovští muzejníci na Dlaskově statku uspořádali masopust v roce 1998. Tehdy to byla hlavně velká osvěta, z obcí v okolí se sem jezdili dívat, jak by se to mělo dělat, protože povědomí už téměř vymizelo. Postupně se všichni seznamovali s tradičními maskami, takže dnes už hodně lidí zase ví, kdo je to laufr a slaměnej, jakou funkci mají v masopustním průvodu třeba caprda či medvěd s medvědářem. Dnes se masopust slaví ve většině obcí v regionu a za to je lidem z turnovského muzea potřeba poděkovat!

Fotoreportáže
 | 1 211 přečtení 0

RADIMOVICE ŽIJÍ. MASOPUST JE JEN JEDNOU Z AKCÍ BĚHEM ROKU!

„V zastupitelstvu se sešla dobrá parta činorodých, není měsíc, aby se u nás něco nedělo,“ říká starostka Radimovic Dagmar Šrytrová. V sobotu 4. února zde uspořádali masopust. „Je to již třetí ročník. První byl na zkoušku, jestli budou lidé vůbec mít zájem. A protože zájem byl, vloni jsme již jeli naostro a letos už jen dolaďovali detaily. Náš laufr, který průvod vede, byl i za paní ředitelkou turnovského muzea Vladimírou Jakouběovou na radu, protože jsme chtěli, aby náš masopust byl tradiční, jako ho dělávali naši předci. Proto třeba na úvod na návsi před Hospodou U Šulců probíhá nejdříve představení všech tradičních masek a potom se teprve vyráží na obchůzky,“ doplňuje starostka.

Fotoreportáže
 | 1 239 přečtení 0

VETERÁNI POD TROSKAMI

Stejně jako před čtyřmi lety (ZDE). Napůl utajený závod veteránů projel Českým rájem ve středu 25. ledna. The Winter Trial 2017. Přes padesát historických závodních vozů, na které čeká 2500 kilometrů dlouhá trasa z Holandska přes Německo a Českou republiku do Rakouska. Jede se za běžného provozu většinou na silnicích druhé a třetí třídy. Účastníci 17. ročníku závodu startovali v neděli 22. ledna v hotelovém areálu zámku Château St. Gerlach poblíž města Maastricht na jihovýchodě Nizozemska. Cíl je v městečku Sankt Wolfgang, ležícím na břehu jezera Wolfgangsee nedaleko rakouského Salcburku. Sem závodní vozy dorazí 27. ledna.

Fotoreportáže
 | 1 412 přečtení 0

TURNOVSKO LYŽUJE

Neděle 22. ledna. Zatím vrchol letošní zimy. V Turnově kolem půl metru sněhu, teplota těsně pod bodem mrazu, sluníčko celý den. Horská střediska minimálně o několik desítek obyvatel Turnova zcela jistě přišla, perfektně zalyžovat se totiž dá nejen ve Struhách, ale také na čtyř a půlkilometrovém okruhu připraveném pro běžky skútrem Klubu lyžařů Turnov. Na běžecké tratě se můžete nejlépe napojit nahoře na sjezdovce a také u Třech svatých nad sídlištěm Výšinka.

Fotoreportáže
 | 1 354 přečtení 0

NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ SI TURNOVŠTÍ OBLÍBILI

O půl páté spustila kacanovská kapela Waldovy Matušky jeden z oblíbených hitů, moderátorka Eva Kordová přivítala stovky přítomných, vše nejlepší v novém roce obyvatelům i návštěvníkům města popřál starosta Tomáš Hocke. Děti, které přinesly obrázek, dostaly dárek, v mrazivém podvečeru příchozím přišlo vhod občerstvení, kterého ve stáncích bylo připraveno víc než dost. K nebi vylétlo několik desítek balónků štěstí. A potom už ohňostroj. Po velkých diskuzích, kdy byla veřejnost rozdělena tak půl napůl – půlka byla pro další pokračování silvestrovského půlnočního ohňostroje na náměstí a druhá pro novoroční podvečerní, kam by mohly přijít i děti, už dnes asi nikdo nepochybuje, že přesun Na Luka na Nový rok byla dobrá volba. Poprvé se tady novoroční ohňostroj konal 1. ledna 2009.

Fotoreportáže
 | 1 527 přečtení 0

PRO DOBROU VĚC POTŘETÍ

Již potřetí turnovská veřejnost o adventu vybírala peníze na dobrou věc. Iniciátorkami jsou Jana Pekařová s Michaelou Uchytilovou a parta maminek na mateřské dovolené, které si před lety prostě řekly, že něco udělají pro druhé. A hlavně pro děti, které neměly na startu do života tolik štěstí jako ostatní. „Začalo se nás pár maminek pravidelně scházet ve skautu. Každým rokem se k nám přidávají další, někdo viděl naši výzvu na facebooku či v tisku, a tak maminky vyráběly doma různé výrobky, které nám darovaly a my je prodávaly na stánku na vánočních trzích. Letos už k nám chodili lidé cíleně a velmi mile nás překvapilo, že o nás nejen ví, ale dávali mnohdy i opravdu velké částky. Je to zavazující důvěra, moc si toho vážíme,“ popisuje Jana Pekařová.

1 2 3 36