Českem se stále nese vlna vzájemné podpory a empatie, většina lidí se snažila a stále se snaží i v době rozvolnění opatření souvisejících s epidemií koronaviru pomáhat. A pozadu nezůstávají ani firmy. Kupují dezinfekci a ochranné pomůcky, které poté předávají nemocnicím a sociálním zařízením. Firma ONTEX CZ sídlící v turnovské průmyslové zóně Vesecko vyslala mimořádný vzkaz o míře empatie a chuti pomoci.
„Nemocnicím v Turnově a v Liberci věnujeme 50 tisíc inkontinenčních plen a hygienických potřeb pro dospělé,“ říká ředitel turnovského závodu Gregory Rump. „Naše firma působí na zahraničním trhu přes 40 let, konkrétně v Turnově jsme od roku 1997. Proto jsme se rozhodli pro konkrétní pomoc přímo v regionu, kde působíme,“ dodal ředitel.
Firma Ontex CZ funguje i v této době plné různých omezení, kdy některé průmyslové podniky musely být uzavřeny, resp. znovu obnovují provoz. Je to díky skutečnosti, že v případě Ontexu se jedná o tzv. nepostradatelnou výrobu. Certifikáty o nepostradatelnosti společnost získala zatím v Itálii a Belgii, další země budou brzy následovat.
„I v době koronavirové pandemie se u nás stále pracuje. Pro naše zaměstnance jsme se snažili udělat co možná nejvíce z pohledu jejich vlastní bezpečnosti a snažíme se pracovní podmínky v našem závodě stále vylepšovat,“ shrnuje Markéta Pekárnová, vedoucí personálního oddělení. Okamžitě po vyhlášení nouzového stavu byla ve firmě nastavena přísná hygienická opatření, protože zdraví a bezpečnost zaměstnanců je v ONTEXu prioritou. Zaměstnankyně šily pro své kolegy roušky a v dubnu věnovala firma každému zaměstnanci respirátory FFP2 pro jejich vlastní použití. Zkrácena byla pracovní doba, aby zaměstnanci mohli plynule odcházet z práce a nehromadili se u turniketů. Jako poděkování za odváděnou práci mají pracovníci firmy obědy, večeře a nápoje zdarma, a to během všech směn. Lidem ve výrobě bylo poskytnuto pět dnů rekondičního volna navíc ke stávající dovolené. Standardní benefity jako 13. a 14. plat a další zůstávají i v době koronaviru v plné výši. ONTEX nejenže stále jede naplno, ale také přijímá nové zaměstnance, a to především na pozice operátor – seřizovač.
Ontex CZ, závod Turnov
Jedná se o jednoho z nejdůležitějších výrobců jednorázových dětských plen, které představují z finančního hlediska asi 80 % objemu výroby, následují dámská hygiena a také jednorázové pleny pro dospělé. Roční obrat firmy přesahuje 6 miliard korun. Turnovský závod se řadí mezi ty nejvýznamnější nejen v rámci divize, ale i celé skupiny Ontex. Výrobních závodů v rámci skupiny je na celém světě 17, zastoupeny jsou všechny kontinenty. Centrum firmy je v Belgii.

„Ve čtvrtek 7. května jsme byli v Turnově přítomni nakládání první části darovaných pomůcek. Velmi si tohoto vstřícného kroku vážíme a jsme rádi, že si Ontex vybral pro svoji pomoc i naše dvě nemocnice,“ uvedl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář (na snímku vlevo).
Související články (celkem 180)
- Turnov má druhé testovací místo na covid-19
- Výzva k očkování
- Na turnovském zimním stadionu začne od čtvrtka fungovat antigenní odběrové centrum
- JARNÍ PODĚKOVÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮM
- PRVNÍ TÝDEN OBNOVENÉ VÝUKY V TURNOVSKÝCH ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH
- MUZIKANTI PODĚKOVALI ZDRAVOTNÍKŮM (VIDEO)
- Počty nakažených v kraji klesají, úprava vládních opatření
- ROZVOLNĚNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ PLATÍ OD PONDĚLÍ, DO ŠKOL SE VRACÍ I ČÁST DĚTÍ NA TURNOVSKU
- Krajská informační linka k očkování bude o Velikonocích fungovat pouze o víkendu
- I v Libereckém kraji klesá počet nakažených; opatření vlády na Velikonoce
- Volné termíny na testování v Turnově
- Druhé Velikonoce v lockdownu
- Liberecký kraj vytvořil očkomapu, mapu očkujících praktických lékařů
- Vývoj epidemie v Libereckém kraji? Mírný optimismus
- Rozvolnění vládních opatření se nekoná
- Liberecký kraj má rekordní počet nakažených s covid-19 za jeden den
- Občané Libereckého kraje mohou přejíždět na PCR i antigenní testy do jiného okresu
- Liberecký kraj neschválenou vakcínou očkovat nebude!
- Mohli bychom být na vrcholu současné vlny epidemie