ONTEX DARUJE PO CELÉM SVĚTĚ PRODUKTY POTŘEBNÝM, TURNOV NENÍ VÝJIMKOU

0

Českem se stále nese vlna vzájemné podpory a empatie, většina lidí se snažila a stále se snaží i v době rozvolnění opatření souvisejících s epidemií koronaviru pomáhat. A pozadu nezůstávají ani firmy. Kupují dezinfekci a ochranné pomůcky, které poté předávají nemocnicím a sociálním zařízením. Firma ONTEX CZ sídlící v turnovské průmyslové zóně Vesecko vyslala mimořádný vzkaz o míře empatie a chuti pomoci.

„Nemocnicím v Turnově a v Liberci věnujeme 50 tisíc inkontinenčních plen a hygienických potřeb pro dospělé,“ říká ředitel turnovského závodu Gregory Rump. „Naše firma působí na zahraničním trhu přes 40 let, konkrétně v Turnově jsme od roku 1997. Proto jsme se rozhodli pro konkrétní pomoc přímo v regionu, kde působíme,“ dodal ředitel.

Nakládání první části daru

Firma Ontex CZ funguje i v této době plné různých omezení, kdy některé průmyslové podniky musely být uzavřeny, resp. znovu obnovují provoz. Je to díky skutečnosti, že v případě Ontexu se jedná o tzv. nepostradatelnou výrobu. Certifikáty o nepostradatelnosti společnost získala zatím v Itálii a Belgii, další země budou brzy následovat.

„I v době koronavirové pandemie se u nás stále pracuje. Pro naše zaměstnance jsme se snažili udělat co možná nejvíce z pohledu jejich vlastní bezpečnosti a snažíme se pracovní podmínky v našem závodě stále vylepšovat,“ shrnuje Markéta Pekárnová, vedoucí personálního oddělení. Okamžitě po vyhlášení nouzového stavu byla ve firmě nastavena přísná hygienická opatření, protože zdraví a bezpečnost zaměstnanců je v ONTEXu prioritou. Zaměstnankyně šily pro své kolegy roušky a v dubnu věnovala firma každému zaměstnanci respirátory FFP2 pro jejich vlastní použití. Zkrácena byla pracovní doba, aby zaměstnanci mohli plynule odcházet z práce a nehromadili se u turniketů. Jako poděkování za odváděnou práci mají pracovníci firmy obědy, večeře a nápoje zdarma, a to během všech směn. Lidem ve výrobě bylo poskytnuto pět dnů rekondičního volna navíc ke stávající dovolené. Standardní benefity jako 13. a 14. plat a další zůstávají i v době koronaviru v plné výši. ONTEX nejenže stále jede naplno, ale také přijímá nové zaměstnance, a to především na pozice operátor – seřizovač.

Ontex CZ, závod Turnov
Jedná se o jednoho z nejdůležitějších výrobců jednorázových dětských plen, které představují z finančního hlediska asi 80 % objemu výroby, následují dámská hygiena a také jednorázové pleny pro dospělé. Roční obrat firmy přesahuje 6 miliard korun. Turnovský závod se řadí mezi ty nejvýznamnější nejen v rámci divize, ale i celé skupiny Ontex. Výrobních závodů v rámci skupiny je na celém světě 17, zastoupeny jsou všechny kontinenty. Centrum firmy je v Belgii.

„Ve čtvrtek 7. května jsme byli v Turnově přítomni nakládání první části darovaných pomůcek. Velmi si tohoto vstřícného kroku vážíme a jsme rádi, že si Ontex vybral pro svoji pomoc i naše dvě nemocnice,“ uvedl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář (na snímku vlevo).

Související články (celkem 220)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.