KULTURNOV ZNOVU POTVRDÍ VÝJIMEČNOST TURNOVSKÉ KULTURNÍ SCÉNY

0

Že je Turnov městem výjimečně pestrého a bohatého kulturního života, o tom dnes už nepochybuje nejspíš nikdo. Jedním z mnoha důkazů této výjimečnosti je také festival Kulturnov, který v sobotu 22. září již potřetí zahájí sezonu a opět nabídne všem návštěvníkům den plný skvělé zábavy.

Letošní program bude zase o trochu bohatší – nově se představí i filmoví tvůrci a spisovatelé. V kině Sféra budou v průběhu večera k vidění hned čtyři filmy autorů z Turnova a okolí. Můžete se těšit na hraný, dokumentární i animovaný snímek. V rámci samostatného programového bloku se představí též turnovský Klub začínajících autorů a v něm pět literátů, kteří představí svou tvorbu prozaickou i básnickou.

Protože kultura nezná hranic a v pojetí festivalu je kulturním počinem vše, co nějakým způsobem zušlechťuje člověka a jeho duši, Kulturnov se pro letošek s radostí spojil se dvěma dalšími turnovskými spolky, které slaví výročí své činnosti – Klub přátel železnic Českého ráje oslaví 25 let od svého založení a připomene se výstavou fotografií z historie své činnosti, Klub českých turistů slaví 130 let své činnosti a jeho turnovský odbor s názvem Klub českých turistů Sokol Turnov, který je jen o čtyři roky mladší, se v rámci festivalu představí s vlastním divadelním kusem, který nese tajuplný název Dojička.

V programu se opět představí také vylosované dvojice z loňského roku, těšit se můžete například na „fúzi“ divadelní Společnosti bloumající veřejnosti se zpěvačkou Magdou Brožkovou nebo skupinu Waldovy Matušky s písničkářem Ondřejem Halamou. I letos bude součástí festivalu Běhturnov, běžecký závod na zhruba 10 kilometrů, jehož vítěz se může těšit nejen na skvělý pocit z vítězství, ale také na volné vstupenky na akce Kulturního centra Turnov. Děti se znovu dočkají výtvarné dílny s Ladou Capouškovou ze Žluté ponorky.

Festival Kulturnov si po celou dobu své existence klade jen jeden zdánlivě jednoduchý úkol: Ukázat všem, jak bohatá je kulturní scéna Turnovska. S podtitulem „Oslava turnovské kultury“ tak láká na den a večer plný zajímavých divadel, hudby a dalších forem umělecké tvorby a po dvou jeho předchozích ročnících už je jasné, že být u toho se rozhodně vyplácí.

Program festivalu:
14.00 Společnost bloumající veřejnosti & Magda Brožková (vestibul)
14.15 Waldovy Matušky & Ondřej Halama (velký sál)
14.15 Babička a Bráška králík – div. soubor U kafíčka, Akademie třetího věku při ZUŠ Turnov (kino Sféra)
15.00 start Běhturnov (před KC Střelnice)
15.00 výtvarná dílna pro děti (zrcadlový sál)
15.10 Pohovka – Petr Vydra s Martinem Hyblerem a Janou Kubánkovou o hudbě vážně i nevážně (kino Sféra)
16.15 Turnovanka & Bangladéžo (velký sál)
16.15 Jak se hledají princezny – loutková pohádka div. souboru Ani Muk ZUŠ Turnov (kino Sféra)
17.15 Dojička – divadelní představení Klubu českých turistů Sokol Turnov (kino Sféra)
17.30 Adina Atlas a Peprmintová Slunce (velký sál)
18.45 Ba Naopank (velký sál)
18.45 Klub začínajících autorů (za plátnem kina)
20.00 Jazz Kvintet Turnov Pepy Uchytila & The Boband (velký sál)
20.00 autorské filmy (kino Sféra)
20.40 Dekanémor – div. soubor Kámoš Drámoš ZUŠ Turnov (vestibul)
21.15 losování dvojic
21.30 Big ´O´ Band (velký sál)
23.00 afterparty s překvapením (vestibul)

KULTURNOV, sobota 22. září od 14.00 hodin, oslava turnovské kultury, KC Střelnice, vstup zdarma

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.