OSLAVA TURNOVSKÉ KULTURY ANEB KULTURNOV 2017

0

Spojení zdánlivě neslučitelného, příjemná atmosféra, zábava pro malé i velké, ale také pro vyznavače tvrdého rocku nebo folku. To a mnoho dalšího nabídl první ročník festivalu KULTURNOV (vloni nultý ročník). Čtyři, respektive tři scény, kde se střídala tělesa všemožného uskupení a žánrů. Zábava, která trvala od časného odpoledne až do nočních hodin. To vše zdarma a ve velmi kvalitním provedení, kdy vše klapalo jako hodinky.

I tak by se dal pár slovy shrnout Kulturnov 2017, který proběhl v prostorách turnovské Střelnice v sobotu 23. září. Na své si přišel snad opravdu každý, šlo totiž o propojení různých kulturních odvětví společně se sportem. Nejenže před Střelnicí startoval BĚHTURNOV, který měl pak v prostorách kulturního domu i vyhlášení výsledků, ale mohli jsme sledovat společná vystoupení jako například Musica Fortuna s turnovskými judisty.

Další formace pak byly z hudebního prostředí, což zastupovalo například duo Pepa Uchytil a Ondřej Halama. Fanoušky turnovské divadelní scény potom určitě potěšilo spojení Čmukařů a Nakafráno, pro tento večer Načmukáno.

Celý den byly dveře turnovské Střelnice otevřené pro kohokoliv, kdo chtěl zavítat jen na chvilku, nebo zde strávit celý den. Program pamatoval i na děti, které se mohly pobavit především u divadelních představení, ale nenechaly se zahanbit ani při hudebních produkcích, kde byly hlavními tanečníky pod pódiem.
Atmosféra byla příjemná i navzdory deštivému počasí a znovu se potvrdilo, že TURNOV ŽIJE.

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com
foto Karel Šírek
(na snímku je spojení Musici Fortuny a judistů)

K festivalu se ještě vrátíme.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.