Ministerstvo spustilo registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru

0

Zájemci o očkování čtvrtou dávkou (druhou posilovací) se mohou od 15. srpna registrovat přes centrální rezervační systém. Rezervovat termín je možné v lékařských zařízeních v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Frýdlantu, Jilemnici a Turnově. „Aby byla ochrana před koronavirem co nejúčinnější v podzimních měsících, kdy všeobecně přibývá respiračních onemocnění, doporučuji vakcinaci čtvrtou dávkou na přelomu srpna a září či během září. I nadále je nejdůležitější ochrana těch nejzranitelnějších. Proto zdůrazňuji, že kromě očkování stále platí základní hygienická pravidla – ruce, roušky, rozestupy,“ uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

Kromě vyhovujícího zdravotního stavu zájemce o vakcínu je další podmínkou časový odstup minimálně čtyři měsíce od předchozího očkování. Stejně jako předchozí dávky i tato je dobrovolná. Česká vakcinologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně doporučuje čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let nebo pro osoby od 18 let s oslabenou imunitou, případně zdravotníky, kteří s takovými pacienty pracují. Vhodné je také pro klienty a pracovníky pobytových zařízení sociální péče.

Všechna výše uvedená lékařská zařízení v Libereckém kraji očkují čtvrtou dávku vakcínou Comirnaty. Nadále očkují i první až třetí dávkou.
Registrovat se zájemci mohou na stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky https://registrace.mzcr.cz/.
Bez registrace je možné naočkovat se čtvrtou dávkou v EUC Klinice v Klášterní ulici, a to každou středu od 8.00 do 12.00 hodin a čtvrtek od 15.30 do 19.00 hodin. V tomto očkovacím místě jsou k dispozici vakcíny Comirnaty, Spikevax a Novavax.
Veškeré aktuální informace spojené s dostupností očkovacích míst jsou k dispozici na webových stránkách ockoreport.uzis.cz.
(Zdroj: TZ LK)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.