ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ V TURNOVĚ BYLO PRODLOUŽENO DO 5. ÚNORA

0

Turnovská Střední zdravotnická škola opět prokázala, že její zaměstnanci i studenti jsou připraveni pomáhat druhým. Při první vlně epidemie koronaviru vloni na jaře se studenti závěrečných ročníků a zaměstnanci školy zcela přirozeně zapojili do pomoci v sociálních zařízeních (ZDE). Také nyní, při dalším právě vrcholícím kole pandemie, „zdrávka“ nezklamala. „Chtěli jsme umožnit provádět antigenní testy na covid-19 v Turnově, aby lidé nemuseli jezdit do okolních měst. Jenže zdravotnický personál nemocnice je již na hraně a nebylo možné přetížené zdravotní sestry pověřit dalším úkolem,“ přibližuje ředitelka střední školy Lenka Nováková.

Osm odborných pedagogů školy se zdravotnickým vzděláním prošlo školením a od pondělí 11. ledna provádějí v areálu turnovské nemocnice antigenní testování (tři z nich na titulním snímku). Služba je k dispozici ve všedních dnech vždy od 8.00 do 10.00 hodin. Na testování je nutné se rezervovat přes rezervační systém kraje: https://www.nemlib.cz/covid-19/antigenni-testovani-pro-ucitele/. Bez objednání nebude odběr proveden. Testování probíhá u okénka u dolního vstupu do nemocnice u heliportu.

V případě, že je vzorek negativní, dozví se to dotyčný odpoledne SMS zprávou, ve druhém případě je nutné provést PCR test. Za první týden bylo provedeno zhruba pět stovek testů, asi 10 % testovaných bylo pozitivních.

A důležitá zpráva nakonec – antigenní testování bylo v Turnově prodlouženo až do 5. února.

Na antigenní testy neprocházejte nemocnicí, ale směřujte k dolnímu vchodu

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.