SAMOPLÁTCI VRACEJÍCÍ SE ZE ZAHRANIČÍ MAJÍ MOŽNOST OTESTOVÁNÍ NA KORONAVIRUS; ZAPLATÍ ZA TO TŘI TISÍCE

0

Komerčními PCR testy při podezření na výskyt koronaviru se budou moci nechat zájemci vracející se ze zahraničí otestovat v krajských nemocnicích. Za cenu 3.000 Kč bez DPH to umožní zdravotnická zařízení v Liberci, Jablonci nad Nisou, Jilemnici a v České Lípě.

„Děkuji ředitelům čtyř páteřních nemocnic za rychlé a vstřícné jednání. Upozorňuji, že tato varianta je určena výhradně pro občany cestující do zahraničí. Kapacita testů je pochopitelně omezená, protože větší část je vyhrazena pro pacienty jdoucí do nemocnic. Rozložení testování po celém kraji je velmi dobré. Telefonické objednání je nutností, stejně jako platba předem,“ uvedl MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví.

Některé nemocnice již specifikovaly čas, od kdy budou moci testování zprovoznit. Krajská nemocnice Liberec začíná ve středu 29. a ve čtvrtek 30. dubna a od prvních květnových dnů bude testovat v režimu úterý a čtvrtek mezi 12.00–14.00 hodin. Jablonecká nemocnice začíná v úterý 28. dubna. Masarykova městská nemocnice v Jilemnici spustí testování ve čtvrtek 30. dubna. V České Lípě je provozní doba pro testování stanovena na pondělí, středu a čtvrtek mezi 8.30–11.30 hodin. Lidé se zde mohou objednávat již od zítřka.

Výsledek testu se lidé dozví telefonem, nebo elektronicky.
(Zdroj: TZ LK)

Související články (celkem 197)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.