PRVNÍ DEN PROVOZU OČKOVACÍHO MÍSTA V TURNOVĚ

0

Dnes zahájilo provoz očkovací místo v turnovské nemocnici, které se zařadilo k pěti očkovacím centrům v Libereckém kraji (Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Semily a Jilemnice). Otevřeno bylo dnes ještě druhé očkovací místo v Nemocnici Frýdlant.

Podle Evy Krejčí, hlavní sestry turnovské nemocnice, bylo dnes očkováno 18 seniorů ve věku nad 80 let. „Očkování bylo zahájeno v poledne a skončilo o půl druhé, tento počet očkovaných je denní kapacitou očkovacího místa v naší nemocnici. Po očkování musí lidé ještě půl hodinu v čekárně zůstat, vše proběhlo bez komplikací. Jak se včera mohli registrovat i sedmdesátníci, máme plné termíny do 19. března a začínáme objednávat i na poslední březnový týden, kdy bude provozní doba rozšířena,“ uvedla Krejčí. V turnovské nemocnici očkují proti covid-19 vakcínou Pfizer/BioNTech v 1. patře budovy ambulantního traktu – vstup hlavním vchodem – vždy od úterý do pátku. První tři týdny v časech 12.00–13.30, od 23. března od 12.00 do 15.00 hodin. Zájemci se musí registrovat v celostátním rezervačním systému MZ ČR (https://registrace.mzcr.cz). Všichni senioři, kteří dnes v Turnově prošli očkováním, dostali rovnou termín, kdy mají přijít na očkování druhou dávkou.

V turnovské nemocnici probíhá také antigenní testování a zájemci si zde mohou nechat udělat i PCR testy. Ve všedních dnech vždy od 8.00 do 10.00 hodin probíhá antigenní testování a od 10.00 až do 12.00 hodin testování PCR. Služba je k dispozici u vstupu do nemocnice od heliportu. Na testování je nutné se rezervovat přes rezervační systém kraje: https://www.nemlib.cz/covid-19/antigenni-testovani-pro-ucitele/. Bez objednání nebude odběr proveden.

(foto: KNL)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.