Covid-19 v turnovských školách

0

Dvě turnovské školy hlásí žáky s pozitivním testem na covid-19. V prvém případě je to u žáka ZŠ v ulici 28. října. „Diagnostikován byl v neděli 6. září, během pobytu ve škole v minulém týdnu ale mohli být nakaženi i jeho spolužáci ze třídy. Proto byla celá třída poslána v pondělí 7. září na příkaz Krajské hygienické stanice do karantény. S žáky ještě dva učitelé,“ uvádí ředitel školy Jaromír Frič. Dnes dopoledne ve škole proběhnou kontrolní odběry. Zavedena byla preventivní opatření. „Všichni učitelé a ostatní zaměstnanci školy budou v kontaktu s dětmi vždy nosit ochranné pomůcky – roušky, štíty, případně respirátory. Všechny děti budou rovněž používat roušky, pokud se budou pohybovat mimo třídu. Všichni doufáme, že tato opatření budou dostačující a že se nebude muset omezovat další provoz školy,“ dodal ředitel.

Další nákaza byla potvrzena u jednoho žáka střední školy v Alešově ulici u nádraží. „V karanténě máme jednu třídu a čtyři pedagogy, potom máme v karanténě další žáky a zaměstnance, kteří přišli do styku s někým nakaženým mimo školu,“ přiblížila ředitelka Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Eva Antošová. Také sem dnes přijedou pracovníci hygieny provést kontrolní odběry. V prostorách obou školních budov jsou povinné roušky, z karanténních důvodů se nevaří ve školní jídelně ve Zborovské ulici.

V budově střední školy v Alešově ulici jsou i třídy ZŠ Skálova a ZŠ Mašov. „Do tříd máme samostatný vchod, žáci se studenty střední školy vůbec nepřijdou do styku, proto jsme zatím nemuseli přijmout nějaká další preventivní opatření,“ říká ředitel školy Michal Loukota. Stejně je tomu v ZŠ v Žižkově ulici. Podle ředitele Ivo Filipa zatím výuka probíhá normálně.

Jak uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Zuzana Balašová, na začátku září v rámci Libereckého kraje přibývá nových případů onemocnění covid-19. Jen za posledních 24 hodin jich bylo v rámci kraje 21, v okrese Semily byly zaznamenány dva nové případy. Nejvíc nakažených je na Liberecku.

Související články (celkem 220)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.