Prohlížíte: Kultura

Aktuality
 | 1 423 přečtení 0

Volné vstupenky na Traktoriádu

Dnes odpoledne jsme na turnovském náměstí u kašny předali volné vstupenky na zítřejší Traktoriádu na Vyskři. Ze 76 účastníků soutěže byli vylosováni…

Kultura
 | 1 182 přečtení 0

JIČÍN SE STAL HISTORICKÝM MĚSTEM ROKU 2016, NA OPRAVY PAMÁTEK ZÍSKAL MILION!

V úterý 18. dubna se ve Španělském sále Pražského hradu konalo slavnostní vyhlášení soutěže o cenu za nejlepší přípravu a realizaci „Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón“. Titul Historické město roku 2016 obdržel letos poprvé ve své historii právě Jičín.

Kultura
 | 210 přečtení 0

PATŘÍME K SOBĚ

Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených Semily připravila již 20. ročník festivalu s názvem PATŘÍME K SOBĚ. Jeho hlavními aktéry jsou děti, mládež i dospělí se zdravotním postižením z celé republiky.

Kultura
 | 210 přečtení 0

KINO A VÝSTAVY V DUBNU

Dubnovým nabídkám výstav dominuje ta, která se připravuje v Kamenářském domě v muzeu. Bude zasvěcena všemu kolem ovcí. Dozvíte se něco z historie i současnosti, probíhat budou různé ukázky, muzejníci při této příležitosti vyzvali veřejnost, zda dokážeme společnými silami uplést šálu dlouhou tak, že jako girlanda ozdobí Skálovu ulici a spojí muzeum s náměstím.

Kultura
 | 557 přečtení 0

NOC S ANDERSENEM 2017: PÁTEK 31. BŘEZNA – SOBOTA 1. DUBNA

* Sraz pohádkových postav u Pohádkového stromu u Městské knihovny Antonína Marka (před hlavní budovou knihovny, odchod průvodu v 18.00 hodin).* Pohádkový průvod městem pod vedením krále a královny pohádek Českého ráje; v čele průvodu Rytíři turnovského meče, Trubači Českého ráje a Mažoretky Perličky.* Vysazení stromu Pohádkovníku na počest 17. ročníku Noci s Andersenem, kmotr Martin Šimůnek, trojnásobný mistr světa v bike trialu.

Kultura
 | 930 přečtení 0

DUBNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

První jarní měsíc nepřekvapí. Množství akcí pro děti a dospělé ve všedních dnech i o víkendech. Noc s Andersenem, vodácké odemykání Jizery, velikonoční trhy na Sychrově, Velikonoce na Dlaskově statku, výstava v muzeu na téma historie a současnosti chovu ovcí, Traktoriáda na Vyskři a poslední dubnovou sobotu tradiční zahájení sezony v Českém ráji. Tentokrát děti a dospělí nebudou putovat Maloskalskem či kolem Sedmihorek, ale start a cíl bude v Maškově zahradě.

Kultura
 | 762 přečtení 0

LETOŠNÍMU ŠTĚKU DOMINOVALO STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ

Po šestnácté patřilo turnovské divadlo divadelní přehlídce Turnovský štěk. V režii Žluté ponorky jde v současnosti již o renomovanou akci, ze které nejlepší soubory postupují na krajskou, resp. národní přehlídku dětských divadel, která se koná ve Svitavách. Letos se v divadle ve čtvrtek 16. března sešla šestice souborů z Turnova a Liberce. Odborná porota na přímý postup na krajskou přehlídku vyslala představení Strašidlo Cantervillské v podání souboru Kámoš drámoš ze ZUŠ Turnov. Ve formě doporučení porotci na krajskou přehlídku vybrali ještě další soubory: AD/Háďata ze ZUŠ Turnov, soubor Bezejména z Liberce, ze ZŠ Aloisina výšina, a soubor Dramaťák ze ZŠ v ulici 28. října.

1 2 3 92