CHCETE POMÁHAT? PŘIHLASTE SE NA KRIZOVÉM ŠTÁBU KRAJE NEBO MĚSTU TURNOV

0

Chod Libereckého kraje zajišťuje za probíhající koronavirové pandemie Krizový štáb Libereckého kraje. Díky němu se již podařilo kromě řady dalšího také zajistit výrobu filtrů z nanomateriálu do roušek pro nejohroženější skupinu: policisty, hasiče a zdravotníky. „Chtěl bych poděkovat všem lidem nejen v krizovém štábu, ale i těm, kteří se starají o nemocné a zajišťují zásobování tak, aby byl všeho dostatek. Právě slovo dostatek je klíčové, protože rozhodně nemáme stále dost všech prostředků k vyšetření na koronavirus ani ochranných pomůcek,“ uvedl hejtman Martin Půta. „Kdybychom neorganizovali náhradní výrobu všeho potřebného, v tuto dobu už bychom některá zdravotnická zařízení dále nemohli udržet v provozu.“
Velký dík patří také firmám a organizacím, které pomáhají, kde se dá. V současné situaci je každá pomoc vítaná a potřebná. Hlásit se lze na telefonní lince Krizového štábu Libereckého kraje 485 226 999. O víkendu slouží od 8.00 do 14.00 hodin, v pracovním týdnu pak od 7.00 do 19.00 hodin.

Také na turnovskou radnici se přímo obracejí lidé s konkrétní nabídkou pomoci. Město tak mj. koordinuje roznos roušek, které dobrovolníci šijí, rozvoz nápojů a potravin a další. „Dobrovolníky v terénu nyní nepotřebujeme, máme jich v tuto chvíli zajištěných víc, než je aktuální třeba. Co bude potřeba, budou roušky s kapsou pro vložku z nanovláken. Střih této speciální roušky máme na webu města. Materiální pomoc záleží na každém individuálně. Máme tu restaurace, které vozí jídlo strážníkům, obdrželi jsme zdarma ovocné nápoje, které jsme dovezli pečovatelkám v Domově důchodců Pohoda,“ říká turnovská místostarostka Petra Houšková. Nyní je aktuální šití roušek s kapsou, do kterých by bylo možné vložit nanofiltr – rozměry jsou 15 x 20 centimetrů (viz ZDE).
S konkrétní pomocí by se zájemci z Turnovska měli obracet přímo na místostarostku na e-mail: p.houskova@mu.turnov.cz, tel. 481 366 224.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.