KULTURNOV STMELUJE TURNOVSKOU KULTURNÍ SCÉNU

0

Turnovští kulturní nadšenci se rozhodli spojit své síly a představit se veřejnosti pěkně pohromadě. Turnov je výjimečně kulturní město, na jeho domácí scéně se děje spousta zajímavých věcí, jen se to všechno málokdy potká v jeden den na jednom místě. Lidé spojení s turnovskou kulturou se proto rozhodli připravit na začátku září festival, který má za cíl ukázat, jak kreativní, zajímavá a bohatá místní scéna je. Cílem je nejen představit ustálená uskupení, ale chystá se i velmi netradiční a trochu veselý program.

Letošní KULTURNOV se bude konat v sobotu 17. září, začínat bude už odpoledne a díky afterparty se protáhne až do pozdního večera. Festival má ambice stát se vyvrcholením jedné kulturní sezony a zároveň začátkem té další. Všechny podrobnosti a perličky z příprav najdete na Facebooku fb.com/kulturnov.

Nultý ročník vznikajícího festivalu KULTURNOV bude věnován Václavu Feštrovi, který měl bezpochyby velký podíl na bohatosti turnovské kultury. Na jeho poctu se chystá jeden celý programový blok nazvaný „Zahrada”.

KULTURNOV se bude odehrávat na třech scénách – na pódiu a na trávníku před Střelnicí a v kavárně KUS. Diváky čeká celá řada kapel, pěveckých sborů, divadelních souborů a mnoha dalších umělců, ať už skupin, či jednotlivců. Program pamatuje na všechny věkové skupiny a na své si tak přijdou malí i velcí návštěvníci. Součástí programu může být každý, kdo bude mít chuť se na KULTURNOVU podílet. Už v tuhle chvíli přislíbili účast třeba Mackie Messer Band, Čmukaři, Lédl Jazz Q či Nakafráno.

KULTURNOV vznikl z iniciativy samotných kulturních aktérů a letošní nultý ročník festivalu chce odstartovat tradici, která se stane nedílnou součástí kulturní scény města a důkazem jejího výjimečného bohatství. „Chceme propojit i zdánlivě nesouvisející žánry a styly a svést dohromady lidi, kteří by se normálně nepotkali, ať už na jevišti, nebo pod ním,” naznačuje jedna z mluvčích festivalu Alena Tomášová. Druhou tváří letošního festivalu bude Josef Uchytil, mluvčí se však budou s každým ročníkem obměňovat, vždy jimi ale budou sami turnovští umělci.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.