Prohlížíte: Zápisník

Zápisník
 | 195 přečtení 0

TVA ČÍSLO 7/2017 (FLIPBOOK)

Padl další historický mezník – tým turnovských volejbalistů vyhrál 1. ligu a čeká ho baráž o extraligu! Jak se tzv. pamlsková vyhláška projevila v turnovských školách?

Zápisník
 | 1 129 přečtení 0

NA SLOVÍČKO S MINISTRYNÍ

Jen na několik desítek minut při cestě z Prahy do Liberce se v Turnově v minulém týdnu zastavila ministryně práce a sociálních věcí ČR a také místopředsedkyně ČSSD Michaela Marksová.

Zápisník
 | 2 184 přečtení 0

NA „DÍVČAJDĚ“ HOŘELO

Aktualizováno Dnes v 10.57 hodin byl hasičům ohlášen požár ve výukové školní kuchyňce v ZŠ Turnov, v ulici 28. října. U události zasahovali profesionální hasiči z Turnova a jejich dobrovolní kolegové z Turnova, Karlovic, Všeně. Požár vznikl ve 3. nadzemním podlaží, evakuace žáků z části školy byla provedena ještě před příjezdem hasičů. Celkem bylo evakuováno 290 dětí a 13 dospělých. Nikdo nebyl zraněn ani se nenadýchal kouře. Za příčinou požáru je vznícený tuk v hrnci, oheň zasáhl sporák s digestoří a několik skříní kuchyně, zplodiny hoření poškodily výmalbu.

Zápisník
 | 889 přečtení 0

SVOZ BIOODPADU V ROCE 2017 A ZPROVOZNĚNÍ KOMPOSTÁRNY

Svoz biopopelnic bude letos v Turnově probíhat obdobně jako v předchozích letech. V dubnu a listopadu probíhá svoz jednou za 14 dní. V období od května až do října jsou biopopelnice sváženy jednou týdně. Svozovými dny jsou středa a čtvrtek. Dubnové svozy 5. a 6. 4., 19. a 20. 4., od 3. (4.) května každý týden.

Zápisník
 | 625 přečtení 0

PARNÍ LOKOMOTIVA PROCHÁZÍ OPRAVOU, NA SEZONU BY MĚLA BÝT PŘIPRAVENA

V loňském roce turnovská parní lokomotiva řady 310.0134 již třináctou sezonu brázdila prázdninový Český ráj. Dnes již neodmyslitelně patří k turistické nabídce regionu. Vyrobena byla pražskou ČKD v roce 1903 pro soukromou moravskou trať Litovel – Senice na Hané. Do hledáčku Klubu přátel železnic Českého ráje se dostala v roce 1993 při přípravě oslav 90 let trati Turnov – Jičín. Tehdy byla vystavována jako neprovozní exponát. Od roku 2003 je trvale umístěna v Turnově. Prošla náročnou opravou, rozdává radost dětem i dospělým, je vizitkou umu našich pradědů.

Zápisník
 | 1 970 přečtení 0

INVESTICE DO TURNOVSKÉ NEMOCNICE PO FÚZI SE TÉMĚŘ ZTROJNÁSOBILY

Turnovská nemocnice ze spojení s Krajskou nemocnicí Liberec profituje nejenom stabilním zajištěním lékařského a zdravotnického personálu, nárůstem jeho mezd, zvýšením kvality poskytované péče, ale výrazně si polepšila také na poli investic. Z porovnání údajů za poslední tři roky, kdy fungovala samostatně, s prvními třemi lety pod křídly krajské nemocnice, jednoznačně vychází lépe po fúzi. Investice do přístrojového vybavení a stavebních úprav se více než zdvojnásobily. A to není do celkové částky započítáno pořízení sanitních vozů, které slouží oběma zdravotnickým zařízením.

1 2 3 236