OD BŘEZNA BUDE V TURNOVĚ FUNGOVAT OČKOVACÍ MÍSTO

0

V pondělí 22. února byl zahájen provoz pěti očkovacích center na území Libereckého kraje. Zájemci o vakcínu proti covid-19 se mohou nechat očkovat v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Jilemnici a v Semilech.

„Od 2. března otevíráme očkovací místo i v areálu Nemocnice Turnov. První týden pojedeme v testovacím režimu, v regulérním pak od 9. března. Očkovací místo bude v provozu vždy ve všedních dnech od úterý do pátku. Očkovat budeme vakcínou Pfizer/BioNTech,“ uvedl mluvčí krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. V tuto dobu jsou registrace otevřené pouze pro seniory 80+, kteří se mohou registrovat přes Centrální rezervační systém MZ ČR https://registrace.mzcr.cz/.
Očkovací místo v turnovské nemocnici najdete v prvním patře ambulantního traktu naproti interním ambulancím. Přístup bude hlavním vchodem, za vrátnicí se dáte doprava, lze použít i výtah. Očkovací místo v Turnově bude v provozu vždy od 12.00 do 13.30 hodin, od 23. března od 12.00 do 15.00 hodin.

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ A TESTY PCR
V Turnově probíhá také antigenní testování a zájemci si zde mohou nechat udělat i PCR testy, provozní doba byla nově od dnešního dne rozšířena. Podle hlavní sestry turnovské nemocnice Evy Krejčí ve všední dny vždy od 8.00 do 10.00 hodin probíhá antigenní testování a nově od 10.00 až do 12.00 hodin testování PCR. Služba je k dispozici u vstupu do nemocnice od heliportu.
Na testování je nutné se rezervovat přes rezervační systém kraje: https://www.nemlib.cz/covid-19/antigenni-testovani-pro-ucitele/. Bez objednání nebude odběr proveden.

Jak se jednotlivé vakcíny proti covid-19 od sebe liší, v krátkém videu vysvětluje MUDr. Adam Vitouš, primář Infekčního oddělení KNL.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.