JARNÍ PODĚKOVÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮM

0

Opravdové jarní počasí si dává poněkud načas, pracovníci turnovského muzea ale přesto jarně povzbudili a poděkovali zdravotníkům v turnovské nemocnici a na covidové jednotce Krajské nemocnice v Liberci.

„Na začátku března jsme vydali výzvu dětem a rodičům, jestli by nechtěli doma vytvořit jarní motiv – ptáčka ze zbytků pletací příze, že bychom je potom předali zdravotníkům do nemocnice jako malé poděkování za nesmírné nasazení a obětavost, takový symbol naděje,“ říká Kateřina Krausová, lektorka Kamenářského domu Muzea Českého ráje, která spolu s kolegyní Martinou Strouhalovou tuto aktivitu připravila.

K jejich velkému překvapení děti na jejich výzvu slyšely a během března spolu s rodiči do muzea přinesly na 150 různě barevných ptáčků. Polovina jich byla předána zdravotníkům v Liberci a druhá v pátek 16. dubna v turnovské nemocnici. Jak doplnil ředitel muzea Jan Prostředník, doufá, že tyto drobné dárky udělají sestrám a lékařům radost, jsou jen malým potvrzením faktu, jak moc si jejich náročné práce všichni vážíme.

Předání dárků v interní ambulanci turnovské nemocnice

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.