DO ZÁKLADNÍCH ŠKOL SE VRACEJÍ I ŽÁCI II. STUPNĚ

0

Od pondělí 8. června do konce školního roku se mohou do základních škol vracet žáci II. stupně (6. až 8. ročník). Vzdělávání je dobrovolné, o účasti dítěte rozhoduje jeho zákonný zástupce. Distanční výuka bude dál souběžně pokračovat. Od 11. května se mohli do škol vrátit žáci 9. ročníků, od 25. května žáci I. stupně (1. až 5. ročník). Školy budou moci organizovat výuku pro žáky 6. až 8. tříd jen v omezených prostorových podmínkách, povoleny jsou individuální nebo skupinové konzultace – do 15 žáků ve skupině – nebo setkání s vyučujícími navazující na vzdělávání na dálku. Je na každé škole, jakou formu zvolí.

Zeptali jsme se ředitelů turnovských základních škol, jaký je zájem o výuku ze strany rodičů a žáků I. stupně a nyní v případě II. stupně. A jak bude letos probíhat závěr roku? Jakým způsobem budou ve školách předávat žákům na konci června vysvědčení?

Snímky jsou z výuky ZŠ Mašov v náhradních prostorách

ZŠ SKÁLOVA
Ze strany žáků I. stupně jde o zhruba 50 % zájem, u žáků II. stupně (6. – 8. roč.) jde o asi 70 % zájem. Návrat v obou případech komplikují skupiny do maximálně 15 žáků a daná hygienická opatření. Mimo doporučení MŠMT se řídíme především zdravým rozumem a snažíme se, aby dobrovolná docházka byla pro žáky co nejpřínosnější.
Předání vysvědčení proběhne pro žáky 9. ročníků v pátek 26. června, pro ostatní v úterý 30. června. Pro ty, kteří si nebudou moci nebo nebudou chtít vysvědčení vyzvednout na konci června, budou určeny provozní hodiny o prázdninách.
Věřím, že v září zahájíme provoz bez omezení, které limituje nás i naše žáky.
Michal Loukota, ředitel školy

ZŠ 28. ŘÍJNA
Ve škole probíhá omezená výuka od 25. května. Na I. stupeň dochází každý den zhruba 180 dětí, což jsou dvě třetiny celkového počtu žáků I. stupně. Podobně je tomu i s žáky devátých tříd, kteří navštěvují do 5. června přípravu na přijímací zkoušky.
Pro žáky II. stupně bude od pondělí 8. června škola fungovat v omezeném režimu. Běžná výuka nebude probíhat z důvodů organizačních, bezpečnostních a prostorových. Někteří žáci budou chodit na konzultace s učiteli, několikrát pojedou třídní kolektivy na výlety či exkurze.
Vysvědčení vydáme žákům podle harmonogramu tříd ve čtvrtek 25. a v pátek 26. června. Kdo si vysvědčení nevyzvedne osobně, bude mít možnost si pro něj dojít o prázdninách do školy. V pondělí 29. a v úterý 30. června bude škola otevřena pro děti I. stupně.
Jaromír Frič, ředitel školy

ZŠ ŽIŽKOVA
Zájem ze strany rodičů žáků I. a II. stupně o výuku je v průměru okolo 60 %. Jaký bude zájem o samotné individuální konzultace, uvidíme v průběhu měsíce. Závěr roku proběhne podle aktuální možné situace.
Setkání s rodiči a budoucími prvňáčky plánujeme mimo budovu školy. Předání vysvědčení po skupinách v budově školy nebo též mimo budovu. Záležet bude do poslední chvíle na informaci z MŠMT, neboť plán uvolňování se mění ze dne na den.
Ivo Filip, ředitel školy

ZŠ MAŠOV
Od 25. května je naše škola z důvodů pokračující rekonstrukce přemístěna do náhradních prostor Střední odborné školy v Alešově ulici.
K dobrovolnému nástupu do školy se přihlásilo 56 žáků z celkového počtu 87.
Žáci absolvují dopolední aktivity, 30 žáků pak i aktivity odpolední do 16.00 hodin.
Všichni si užíváme novou situaci i nové prostředí školy.
Doufáme, že předávání vysvědčení proběhne již tradičním způsobem a setkáme se se všemi žáky. Jestliže ale aktuální situace toto neumožní, připravíme vše tak, aby při splnění daných hygienických podmínek si z předání vysvědčení odnesl každý žák příjemný zážitek.
Renáta Šulcová, ředitelka školy

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.