Starosta Turnova a hejtman Libereckého kraje prosí seniory, aby se registrovali

0

„Prosíme všechny seniory nad osmdesát let, kteří mají zájem o očkování proti koronaviru, aby se zaregistrovali do Centrálního rezervačního systému (ZDE), i když třeba zatím nedostanou konkrétní datum, kdy se mají na očkování dostavit. Ono to pak vypadá, že o očkování nemají zájem a stát tomu přizpůsobí distribuci vakcín do jednotlivých krajů,“ uvedl starosta Turnova Tomáš Hocke.

Stejná informace zazněla dnes i po jednání Krizového štábu Libereckého kraje. Podle hejtmana Martina Půty zatím o očkování projevilo zájem šest a půl tisíce seniorů nad 80 let, v kraji jich ale žije sedmnáct tisíc. Liberecký kraj také připravuje v rámci svého webu speciální přílohu věnovanou koronaviru, očkování, očkovacím centrům a také nejčastěji kladeným dotazům.

V tomto týdnu bude v Libereckém kraji pokračovat druhé očkování zdravotníků a klientů sociálních služeb, uvolněno bylo také 240 míst pro první vakcinaci seniorů 80+.
Uprostřed tohoto týdne má do kraje dorazit první dodávka vakcín od společnosti Moderna, kraj by jich měl v únoru obdržet zhruba pět tisíc, použity budou pro klienty domů s pečovatelskou službou. Těch jsou v rámci kraje asi tři tisíce.

Počet nově nakažených v minulém týdnu je podobný jako v týdnu předcházejícím – 400 až 500 nových případů denně v rámci kraje. Hygienici nyní čekají, co udělají jarní prázdniny. Situace se zhoršuje na Jilemnicku, které bezprostředně sousedí s okresem Trutnov, který patří mezi nejpostiženější okresy. A protože horská střediska, kde dochází ke kontaktu lidí, má i Liberecký kraj, hygienici se v příštích dnech obávají nárůstu počtu nakažených.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.