V Turnově čeká na očkování hodně lidí, přeregistrujte se jinam

0

V tomto týdnu by se očkování proti covid-19 mohlo otevřít pro další skupinu obyvatel – 55+. Ještě na tento týden jsou ale k dispozici v očkovacím centru v Liberci volná místa pro starší osoby, resp. pro chronicky nemocné. Vydávání nových termínů pro očkování v Turnově a ve Frýdlantu bylo pozastaveno, jen v Turnově na očkování totiž čeká zhruba 400 osob, zájemci o očkování by se tedy měli rychle přeregistrovat. Tato informace zazněla dnes na tiskové konferenci po jednání Krizového štábu Libereckého kraje.
Podle hejtmana Martina Půty počet nakažených v kraji postupně klesá, nicméně bude ještě nějakou dobu trvat, než se kraj dostane k vytoužené metě 100 nakažených na 100 tisíc obyvatel týdně (v minulém týdnu to bylo 146 nakažených).
V nemocnicích Libereckého kraje leží nyní 183 pacientů s covid-19, podle krajského radního pro zdravotnictví Vladimíra Richtera se nemocnice připravují na centralizování péče o covid-pozitivní do jednoho zařízení, aby se ostatní nemocnice postupně mohly věnovat běžné péči.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.