Čísla nakažených klesají, očkovací a testovací centra budou omezovat provoz

0

Vlna pandemie koronaviru související s variantou omikron již Českem prošla, počty nakažených významně klesají. Liberecký kraj nevyjímaje. V krajských zdravotnických zařízeních je s covidem-19 hospitalizováno 135 lidí, největší ohnisko nákazy bylo v pondělí 21. února na Frýdlantsku. Po týdenních jarních prázdninách klesají postupně také počty nakažených ve školách. Nyní už se nově ani nebude testovat, ani nebudou lidé v karanténě. Dá se očekávat další rušení omezení. Lidé už se mohli vrátit do restaurací i na kulturní a sportovní akce.
Klesá také zájem o očkování a testování, některá centra budou proto postupně končit nebo omezovat provozní dobu. V březnu už by měla tato centra fungovat pouze ve všedních dnech, bude potřebná předchozí registrace. Největší očkovací centrum v sousedství Krajského úřadu v Liberci by mělo předběžně svůj provoz ukončit poslední březnový pátek.
K 20. únoru bylo v Turnově registrováno 136 nakažených s covidem-19, v Rovensku pod Troskami 15, v Příšovicích 10, Ohrazenicích 14, Malé Skále 10 a v Liberci 1 310.
(Zdroj: TK po zasedání Krizového štábu LK)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.