Krizový štáb kraje se bude scházet už jen jednou za měsíc

0

Optimistický pohled na statistiky nemocných s covid-19 v Libereckém kraji má za následek mj. i fakt, že na tiskové konferenci po zasedání krajského krizového štábu bylo v pondělí 31. května oznámeno, že krizový štáb už se bude scházet pouze jednou měsíčně, přes prázdniny svoji aktivitu pravděpodobně úplně utlumí, a jak poznamenal hejtman Martin Půta, uvidíme, co se stane na podzim.
Zatímco v březnu, kdy pandemická situace kulminovala, bylo v rámci kraje obsazeno 500 lůžek pacienty s covidem, poslední květnový den jich bylo hospitalizováno 34, z toho na intenzivních lůžkách pouze šest. Nemocnice se tak vrátily ke standardní péči i operativě.
Daří se i očkování, 33 % obyvatel kraje má již za sebou první dávku, druhou dávku dostalo, a tedy má očkování ukončeno, 12,77 % obyvatel kraje. Vakcín je dostatek, aktuálně nejkratší čekací doba je v očkovacím centru v Jablonci nad Nisou, dále potom v nemocnicích v Semilech a v Jilemnici.
Na tiskové konferenci zazněl také apel směrem k mladším ročníkům – nově se budou moci přihlásit v prvním červnovém týdnu k očkování již lidé pod 30 let – aby situaci nepodceňovali a nechali se očkovat, protože je to jediná účinná obrana proti šíření infekce.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.