V Turnově je osm nakažených koronavirem; roušky zdarma a první nanofiltry

0

V Turnově je aktuálně osm lidí nakažených lidí koronavirem. V Libereckém kraji je 154 nakažených, v České republice je to 4 735 nakažených; 78 lidí zemřelo, 121 se uzdravilo.
Turnovská radnice děkuje dárcům za šití roušek. „Do konce minulého týdne jsme přijali 550 kusů nového typu roušek s kapsou. Děkujeme všem skvělým ženám! Některé z nich dokázaly během dvou dnů ušít i 100 roušek. Minulý týden nám pomohlo 11 dárců – jednotlivci nebo školy,“ shrnula místostarostka Petra Houšková.
Všechny tyto roušky byly rozdány lidem v první linii – sociální služby, úřad, zdravotnictví, velké obchody atd. Skvělá podpora dále pokračuje, jen za pondělí 6. dubna přišlo na radnici od sedmi dárců dalších 400 roušek.

Potřebujete klasickou textilní roušku? Pokud potřebujete vyměnit, či ještě nemáte klasické textilní roušky, jsou vám k dispozici v charitativním obchůdku Adry u nádraží (Nádražní 1130), případně na Městské policii Turnov (Skálova 466). Senioři mohou i volat na telefonní číslo Adry 605 254 555 a budou jim dovezeny.

Město Turnov děkuje Libereckému kraji a hejtmanovi Martinu Půtovi za poskytnuté nanofiltry do roušek, které našili v minulém týdnu dobrovolníci. Roušky s nanofiltry jsou určeny krizovým profesím a veřejnému sektoru, ve kterém potřebují být chráněni lidé, aby mohli poskytovat potřebné služby. Nanofiltry zatím nejsou určeny pro širokou veřejnost. „Pokud v budoucnu budou, samozřejmě je občanům budeme distribuovat. Zatím to však nejde. Naší povinností je ochrana lidí v první linii,“ dodala Houšková.
(Tva s přispěním TZ města Turnov)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.