Uvolnění stávajících opatření proběhne v pěti vlnách

0

V úterý 14. dubna vpodvečer předložila Vláda ČR veřejnosti možný scénář rozvolnění současných opatření. Jak bylo zdůrazněno, vše samozřejmě závisí na tom, jestli se v naší zemi podaří udržet vývoj kolem epidemie koronaviru víceméně pod kontrolou.
V pondělí 20. dubna by se tak mohly otevřít provozovny související s nějakým řemeslem, autobazary a autosalony, bude možné pořádat farmářské trhy.
V pondělí 27. dubna budou otevřeny všechny menší obchody do 200 metrů čtverečních (pokud nejsou ve velkých nákupních centech).
V pondělí 11. května budou otevřeny provozovny do tisíce metrů čtverečních, ale také třeba autoškoly, posilovny a fitness.
Od 25. května se budeme moci posadit na venkovní zahrádku u restaurace, zajít do kadeřnictví a do muzea. Do škol se tento den mají vrátit děti z prvního stupně ZŠ a studenti středních škol maturitních ročníků. Pro ostatní děti a studenty středních škol už pravděpodobně řádná docházka pro tento školní rok skončila…
Od 8. června mají být otevřena velká nákupní centra, restaurace, divadla, kina, hrady a zámky, akce se budou moci konat do účasti 50 osob.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.